school and education

Wydarzenia 2021/2022

Cze 13

Licealiada powiatowa w siatkówce plażowej

Turniej piłki siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców odbył się w Żukowie. Reprezentantki naszej szkoły w składzie Wilczewska Angelika, Bobkowska Kinga i Tutkowska Dominika zajęły 3 miejsce. Chłopcy w składzie Chrzęściewski Dawid, Drogosz Filip i Menczykowski Kacper zajęli 4 miejsce. Gratulujemy!
Licealiada powiatowa w siatkówce plażowej

Cze 13

Odkrywamy Kartuzy na nowo

13 czerwca uczniowie klas I wzięli udział w kartuskiej grze miejskiej. Kartuzy oprócz pięknych jezior i lasów, posiadają również kilka unikatowych zabytków na miarę światową. Wędrówka po Kartuzach była bardzo atrakcyjna. Młodzież z zapałem poznawała malownicze zakątki miasta i przy okazji dobrze się bawiła.
Odkrywamy Kartuzy na nowo

Maj 31

Sukcesy naszych uczniów na licealiadzie wojewódzkiej

Oskar Kerschnik 3 miejsce skok w dal. 5 miejsce sztafeta 4x100,
Michał Węzeł 5 miejsce skok w dal, 5 miejsce sztafeta 4x100,
Adam Dawidowski 5 miejsce sztafeta 4x100,
Dawid Chrzęściewski 5 sztafeta 4x100.
Serdecznie gratulujemy!
Sukcesy naszych uczniów na licealiadzie wojewódzkiej

Maj 31

Wygrany konkurs "With projects around the world"

Z dumą możemy ogłosić, że Róża i Wiktoria owy konkurs wygrały, nagrody odebrały podczas uroczystego apelu podsumowującego wyjazdy na zagraniczne praktyki z programu PO WER.
Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Gratulacje!
Wygrany konkurs With projects around the world

Maj 31

Zdrowy styl życia na co dzień!

Dzisiejszy dzień zaczynamy zdrowo!
Zajęcia z Panią Anetą Kałużną Gdański Uniwersytet Medyczny. Uczniowie klasy I TI pracowali bardzo twórczo i kreatywnie!
Zdrowy Styl Życia na co dzień!

Maj 26

Sukcesy naszych uczniów na licealiadzie powiatowej

Marta Kerschnik 100m- II miejsce, skok w dal- I m, Oskar Kerschnik 100m- I miejsce, skok w dal- I m, Adam Dawidowski skok w dal- III m, Sztafeta 4x100m- I miejsce w składzie: Oskar Kerschnik, Adam Dawidowski, Dawid Chrzęściewski, Michał Węzeł,
Sukcesy naszych uczniów na licealiadzie powiatowej

Maj 25

W rocznicę śmierci Witolda Pileckiego

25 maja młodzież klasy III RAP i klasy I TI przygotowała apel poświęcony upamiętnieniu śmierci Patrona szkoły rtm. Witolda Pileckiego. Następnie aktorzy z Dyrektorem zapalili przy obelisku poświęconym Patronowi światło pamięci. Chwała Jego pamięci.
W rocznicę śmierci Witolda Pileckiego

Maj 25

Warsztaty w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Uczennice klasy III RAp miały możliwość uczestniczyć w zajęciach praktycznych z Kosmetologii Estetycznej. Nad całością czuwała Pani Dr n. med. Anna Kamm, Adiunkt Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, wykładowca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Warsztaty w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Maj 24

Uczniowie klasy ITGA na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Uczniowie klasy ITGA uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Pana Doktora Witolda Koziroka na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, na wykładzie: "Mikrobiota przewodu pokarmowego a zdrowie człowieka".
Uczniowie klasy ITGA na Uniwersytecie Morskim

Maj 23

Po przygodę połączoną z wiedzą

23 maja młodzież klasy pierwszej technikum wzięła udział w pieszej wycieczce edukacyjnej malowniczo usytuowanymi drogami leśnymi gminy Przodkowo. W pięknych okolicznościach przyrody wiedzę przyswaja się szybko i pozostają miłe wspomnienia.
Po przygodę połączoną z wiedzą

Maj 20

Wycieczka klasy 1TI do Wieliczki, Krakowa, Oświęcimia

Klasa 1TI z panią Ewą Kolką i z wych. Krystyną Kaczorowską odwiedziła trzy atrakcyjne miasta, a w nich: kopalnię soli w Wieliczce, zabytki Krakowa i obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Wycieczka była pełna wrażeń i przepięknych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć! Zapraszamy do obejrzenia filmu!
Wycieczka klasy 1TI do Wieliczki, Krakowa, Oświęcimia

Maj 20

Bez profilaktyki nie ma zdrowego społeczeństwa

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy II TŻA uczestniczyli w konferencji profilaktycznej. W powiecie kartuskim zainaugurowano program profilaktyki cukrzycy typu 2.
Cukrzycobus

Maj 19

Wycieczka do Gdańska i na Westerplatte

Ty razem w ramach projektu "Poznaj Polskę" nasza młodzież zwiedziła gdańską starówką, oglądając liczne zabytki m. in. gotycką bazylikę Mariacką, Dwór Artusa, XIII-wieczną, zwieńczoną rzeźbami Złotą Bramę i XVII-wieczną fontannę Neptuna. Następnie statkiem " Galeon Lew" wszyscy odpłynęli na Westerplatte.
Wycieczka do Gdańska i na Westerplatte

Maj 17

Moje syberyjskie wspomnienia

Kolejny sukces Aleksandry Klawikowskiej z klasy IV TGiPC w Międzynarodowym Konkursie „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”!
Trzeci raz z rzędu Oli udało się zdobyć tytuł Laureata rangi międzynarodowej, tworząc pracę pt. „Moje syberyjskie wspomnienia”.
Serdecznie gratulujemy!!!
Moje syberyjskie wspomnienia

Maj 12

Młodzież na największych Targach Pracy w Trójmieście!

12 maja 2022 r. uczniowie klasy II TŻA oraz III RAp uczestniczyli w największych Targach Pracy w Trójmieście. Wśród 30 wystawców nie zabrakło zarówno znanych, rozpoznawalnych marek, jak i lokalnych przedsiębiorców.
Targi pracy

Maj 10

Zarządzanie w biznesie turystycznym

W dniu 10 maja odbyliśmy zajęcia z Panem prof. Dariuszem Olszewskim-Strzyżowskim, AWFiS w Gdańsku, pt. "Kompetencje społeczne w branży turystycznej i hotelarskiej" oraz "Zarządzanie w biznesie turystycznym".
Zarzadzanie w biznesie

Kwi 29

Pożegnaliśmy klasy IV

Dzisiaj pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych IV TIR oraz IV TGA.
Trzymamy kciuki za dalsze życie: maturę, studia i każdą inną ścieżkę, którą wybierzecie.
Niech się Wam wiedzie i wracajcie do nas czasem, choćby myślami...
Pożegnaliśmy klasy IV

Kwi 27

Na Targach Szkół w Kiełpinie

Kolejny dzień! Kolejna szkoła!
Dziękujemy za Waszą energię!
W czwartek 27 kwietnia2022 r. odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Kiełpinie. Dziękujemy za zaproszenie!
Na Targach Szkół w Kiełpinie

Kwi 23

II Szkolny Turniej E-sportowy!

Uczniowie z klasy 3TIp - Brajan Arendt i Dominik Flisikowski pod opieką p. Renaty Leszczyńskiej zorganizowali II Turniej E-sportowy. O tytuł najlepszych e-sportowców rywalizowano w kategorii League Of Legends. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn pięcioosobowych z klas 4TI, 3TI, 3Tip, 1TI oraz 1TGA. Dziękujemy za miłą atmosferę i gamingowe emocje!
Szkolny turniej e-sportowy!

Kwi 22

Relacje, naruszanie dóbr osobistych - odpowiedzialność karna

"Relacje", "Naruszanie dóbr osobistych - odpowiedzialność karna" zajęcia z Mecenasem Mateuszem Berusiem z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Kwi 21

Akcja "Żonkile"

21 kwietnia uczniowie klasy 1 BSB wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Żonkile". Dzięki połączonej edukacji historycznej, obywatelskiej i antydyskryminacyjnej, akcja pozwoliła na poznanie dramatycznej historii polskich Żydów. Aby upamiętnić rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie wykonali papierowe żonkile.
Akcja Żonkile

Kwi 7-9

Kim będziesz w przyszłości?

Jeśli interesuje cię praca przy komputerze, to może informatyk, grafik lub programista? A jeśli kochasz rośliny, to może architekt krajobrazu? Jeśli lubisz gotować to pracownia gastronomiczna? Obejrzyj filmowy przewodnik po naszej szkole!


Kwi 7-9

Zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły!

Dni Otwarte już 7 i 8 kwietnia (czwartek, piątek) w godz. 1400-1700 oraz w
sobotę 9 kwietnia w godz. 900-1200.
Zapraszamy do obejrzenia filmowej zapowiedzi tego wydarzenia!


Kwi 05

Nowe inicjatywy przed nami!

W dniu 5 kwietnia 2022 r. Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie podpisał porozumienie o objęciu opieką naukową i dydaktyczną z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Cieszymy się z naszej współpracy!
Nowe inicjatywy przed nami!

Mar 29

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo - Lasy Państwowe

W dniu 29 marca 2022 r. uczniowie klas I, II, III Technik Architektury Krajobrazu uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Panią Doktor Bloch - Orłowską w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo - Lasy Państwowe. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną wiedzę specjalistyczną.
 Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo

Mar 25

Szkolny Konkurs Poetycki „Dla Niepodległej”

Za wybitną sztukę słowa w konkursie oraz głoszenie i propagowanie wartości patriotycznych nagrodzeni zostali :
1 miejsce: Nikola Płotka, klasa 2 TŻa,
2 miejsce: Dominik Stencel, klasa 3 TGŻ,
3 miejsce: Julia Cierocka, klasa 2 TŻa.
Gratulujemy!
Szkolny Konkurs Poetycki

Mar 24

"Zawiadowcy na UMG. Odkryj tajemnice nauki"

Nasi Uczniowie z klasy 3TI z Certyfikatami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. 28 stycznia 2022 r. w ramach projektu "Zawiadowcy na UMG. Odkryj tajemnice nauki".
Zwiadowcy2022a

Mar 23

Na „Nieczułości” w Teatrze Wybrzeże

23 marca uczniowie uczący się języka kaszubskiego mieli okazję obejrzeć na scenie Malarnia Teatru Wybrzeże spektakl „Nieczułość”, który powstał na podstawie powieści Martyny Bundy o tym samym tytule.
Teatr

Mar 22

III miejsce w Powiatowej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców

22 marca w ZSZiO w Kartuzach odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. Po bardzo emocjonujących meczach drużyna chłopców naszej szkoły zdobyła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Licealida

Mar 18

IV miejsce w Powiatowej Licealiadzie piłki siatkowej dziewcząt

18 marca w szkole w Stężycy odbyła się Powiatowa Licealiada piłki siatkowej dziewcząt. Po bardzo emocjonujących meczach drużyna dziewcząt naszej szkoły zdobyła czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Licealida

Mar 15

Powiatowy konkurs „Złotówka na start”

W ZSZiO w Kartuzach odbył się powiatowy etap konkursu „Złotówka na start”. Konkurs realizowany był w ramach projektu Miesiąc Przedsiębiorczości Konkurencja była bardzo duża a pomysły na biznes bardzo różnorodne.
Złotówka na start

Mar 08

Szkolny Konkurs Recytatorski: „Dla Niepodległej”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas technikum i szkoły branżowej do wzięcia udziału w szkolnym konkursie recytatorskim. Prosimy o przygotowanie jednego wiersza o tematyce patriotycznej. Konkurs odbędzie się 25 marca 2022 (piątek) w auli szkolnej. Regulamin konkursu.
Szkolny Konkurs Recytatorski

Mar 08

Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży

Realizujemy projekt "Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży". Tym razem prowadziliśmy zajęcia w Szkole Podstawowej w Łapalicach. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę podczas zajęć.
Zaburzenia zywienia

Mar 04

Pomagamy Ukrainie!

Kochani! Pomagamy Ukrainie! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Nasza Akcja wciąż trwa, przez cały czas zbieramy dary!
Nie bądźmy obojętni.
Zbiórka trwa do 18 marca.
"Wojna to najgorsze zło zrodzone w bezrozumie." Leopold Staff
Pomagamy Ukrainie

Lut 08

Dzień Bezpiecznego Internetu

Zapraszam wszystkich do udziału w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który obchodzony będzie 8 lutego. Chętnych uczniów zachęcam do przygotowania prezentacji, filmów, plakatów, itp. związanych z pojęciem 'Bezpieczeństwa w sieci' i przekazania go nauczycielom informatyki. Polecam stronę https://www.saferinternet.pl/.
Dzień bezpiecznego internetu

Lut 08

Zawiadowcy - Odkryj tajemnice nauki

Uczniowie klasy III Technik Informatyk wzięli udział w wykładach w ramach projektu "Zawiadowcy- Odkryj tajemnice nauki" Uniwersytet Morski w Gdyni. Tematem zajęć było "Rejony trudne nawigacyjnie" przed nami kolejne ciekawe wydarzenia! Zapraszamy!
Zawiadowcy- Odkryj tajemnice nauki

Lut 08

Wykład "Dieta bez mięsa"

Wykład "Dieta bez mięsa" prowadziła Pani Marta Kazimierczak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wydział: Technologia żywności i żywienie człowieka. W zajęciach uczestniczyli Uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Branżowej Szkoły I Stopnia.
Dieta bez mięsa

Lut 07

Mapa kariery

Poniedziałek z Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku! Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Uczniowie Technikum wzięli udział w spotkaniu z Panią Natalią Medyńską. Temat zajęć : "Mapa Kariery - moje predyspozycje do pracy w wybranym zawodzie".
Mapa karier

Sty 24

Kaszubskim szlakiem

Uczniowie, którzy chodzą na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Kaszubski szlak”, które poprowadził p. Maciej Marczewski. Warsztaty porządkowały wiedzę geograficzną i historyczną o Kaszubach. Jesteśmy gotowi na dalsze wanogi, nieodkrytych miejsc jest jeszcze wiele.
Kaszubski szlak

Gru 20

Świąteczna Paczka

Nasi Uczniowie przekazali dary Stowarzyszeniu Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Gratulujemy postawy i zaangażowania w organizację Świątecznej Paczki.
Świątreczna paczka

Gru 20

Zarządzenie Dyrektora szkoły

Zarządzenie Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie z dnia 16 grudnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z dnia 14 grudnia 2021. poz. 2301).
Nauczanie zdalne

Gru 17

Obchody Grudnia '70

Jak co roku uczciliśmy ofiary Grudnia '70 na Cmentarzu w Goręczynie, przy grobie pana Ludwika Piernickiego.
Grudzien 70

Gru 13

Poznajemy Polskę…

Uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wyjechali z projektu „Poznaj Polskę” do Sztutowa i Kątów Rybackich. Zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Stutthof w Sztutowie – plac obozowy i baraki oraz Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.
Poznajemy Polskę…

Gru 13

Akcja "Świąteczna Paczka"

Akcja Świąteczna Paczka wciąż trwa! Darów jest coraz więcej! Nasi Uczniowie pomagają Dzieciom z Hospicjum w Gdyni.
Dziękujemy za Wasze dobre serca!
Świąteczna Paczka

Gru 10

Oliwia wyróżniona!

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie odbył się finał konkursu „Méster Bëlnégo Czëtaniô”. Rywalizowało ze sobą ponad stu uczestników z 11 powiatów. Oliwia Paczoska w finale otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
RozmowaPolakaKaszub


Gru 09

Na musicalu „Skrzypek na dachu”

9 grudnia, grupa młodzieży naszej szkoły z opiekunami spędziła wieczór w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie wystawiano „Skrzypka na dachu”, wg adaptacji książki Szolema Alejchema, opowiadającej o losach żydowskiej rodziny, skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji.
TeatrMuzyczny2021

Gru 07

Wycieczka Lublin – Zamość – Zwierzyniec

Uczniowie kl. 1 TGA w dniach 07-09.12.2021 zrealizowali przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" poprzez udział w 3- dniowej wycieczce po Roztoczu wraz z opiekunami panią Iwoną Karwat, Ewą Kolką i Anną Wydrowską. Zapraszamy do wspólnego obejrzenia zdjęć, niezapomnianej pamiątki.
Zamość

Gru 05

II miejsce w konkursie W OGRODZIE MARII PILECKIEJ

Karolina Kizik oraz Wiktoria Rychert z klasy III TAK, zajęły II miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Dziewczyny dostały nagrody, dyplom oraz list gratulacyjny za zielnik z ciekawostkami historycznymi! Serdecznie gratulujemy!
KarolinaWiktoria

Gru 03

II miejsce w powiatowych eliminacjach "Méster Bëlnégo Czëtaniô"

3 grudnia Oliwia Paczoska z kl. III Rap otrzymała II miejsce w powiatowych eliminacjach "Méster Bëlnégo Czëtaniô" w Glinczu. Wielki finał czytelniczego święta odbędzie się 10 grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Trzymamy kciuki!
Oliwia

Gru 01

Projekt PO WER Przodkowo - Portugalia

Na zagraniczny staż do Portugalii w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) wyjechało 8 uczniów. Od 20.09 do 20.10 2021r. uczniowie z klasy 4 technik informatyk i absolwentki technikum grafiki i poligrafii cyfrowej, zdobywali doświadczenie zarówno zawodowe jak i językowe.
Erasmus

Gru 01

Coraz bliżej Święta…

Z niecierpliwością odliczamy dni do Bożego Narodzenia. 1 grudnia młodzież ucząca się języka kaszubskiego wzięła udział w warsztatach, podczas których tworzyła swoje szopki bożonarodzeniowe. Pracy towarzyszyło skupienie i radosna atmosfera oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku!
Coraz bliżej Święta…

Lis 30

Nasz szkolny Mésterk Bëlnégo Czëtaniô

Oliwia Paczoska z kl. III RAP zajęła I miejsce w eliminacjach gminnych konkursu: „Mésterk Bëlnégo Czëtaniô” i będzie reprezentować naszą szkołę na eliminacjach powiatowych, 3 grudnia w Glinczu. Gratulujemy!
Oliwia

Lis 24

Działamy w klimacie

24 listopada 2021 r. wzięliśmy udział w projekcie "Działamy w klimacie" we współpracy z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. W tym dniu zajęcia warsztatowe poprowadził Pan Kamil Sadkowski z Akademii Kulinarnej k5 w Gdyni. Niezwykła atmosfera podczas zajęć oraz fantastyczna młodzież!
Sadkowski

Lis 17

BohaterON – włącz historię!

Klasa 1 BSB wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Wraz z wychowawcą klasa obejrzała film pt. "Głód, brud i wesela" przedstawiający codzienność podczas Powstania Warszawskiego.
BohaterOn

Lis 17

Job Shadowing - nowe doświadczenia i kompetencje.

Nauczyciele: Pani Lucyna Grablowska, Pani Jolanta Hirsz, Pani Ewelina Szczepkowska brały udział w Projekcie "Job Shadowing" we Franfurcie, gdzie wymieniły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, nawiązały kontakty, które zaowocują w przyszłości dobrą współpracą.
Job_shadowing

Lis 18

Hiszpania Torremolinos 1.10.2021 - 8.10.2021

Relacja z pobytu naszych uczennic uczestniczących w projekcie Erasmus+ w Hiszpanii.
Erasmus

Lis 16

Oliwia Czaja, zdobywczyni I miejsca w konkursie plastycznym

Oliwia Czaja, uczennica klasy I TGA zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym, z inicjatywy Stowarzyszenia Trefl Pomorze oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, pn. Jo!/Tak! Jô jem Kaszëba. ChcemësaspisacdlôKaszëb. Gratulujemy!
Oliwia Czaja

Lis 10

Konkurs komiksowy dla dzieci i młodzieży „Maszyna do spełniania życzeń” - 32 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Sukces Róży Robakowskiej, która stworzyła wspaniałą pracę, którą zauważono i fragment jej scenariusza wykorzystano jako motto tegorocznego konkursu. Gratulujemy!
Róża Robakowska

Lis 8

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Mieszkańcy Europy coraz częściej borykają się z problemami otyłości i chorobami z nią związanymi, stąd też reakcja i pomysł by ukazywać lepsze nawyki żywieniowe, głównie wśród młodzieży. Tego dnia odbywają się liczne kampanie i akcje edukacyjne, efektem których jest wzrost świadomości społecznej.
Dzien Jedzenia

Lis 7

W Szczecinie na dyktandzie kaszubskim

Sobotę i niedzielę, 6 i 7 listopada uczniowie Oliwia Paczoska i Dawid Chrzęściewski spędzili w Szczecinie. Oboje dostali się do finału XX Dyktanda Kaszubskiego. Opiekunem naszych zdolnych finalistów jest Pani Dorota Wilczewska.
Serdecznie gratulujemy!
W Szczecinie na dyktandzie kaszubskim

Paź 29

Akcja "Pola Nadziei 2022" rozpoczęta!

W piątkowe przedpołudnie Uczniowie zaangażowani w Wolontariat posadzili cebulki żonkili w szkolnym ogrodzie. Brawo Młodzież! Jesteśmy z Was dumni! ??
polaNadziei2022

Paź 27

Lekcje z ZUS

Gościliśmy Pana Sebastiana Kowalczuka Kierownika Wydziału z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rozpoczęliśmy cykl spotkań "Lekcje z ZUS" ??
ZUS

Paź 26

Zawodowy Kalejdoskop

Klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia na zajęciach z Panią Magdaleną Szymańską z Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach. "Zawodowy Kalejdoskop" Wybieraj mądrze.
PUP

Paź 21

Na spotkaniu z Grétką Wątór

Młodzież ucząca się języka kaszubskiego udała się na spotkanie autorskie z Małgorzatą Wątor – z pochodzenia Kaszubką o góralskim nazwisku. Pani Małgorzata tworzy poezję polską i kaszubską. Bardziej znana jest polskim czasopismom literackim, ale coraz większą popularność zdobywa też na Kaszubach.
WĄtór

Paź 15

Wizyta studyjna w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa oraz w Craft Beer Central Hotel Gdańsk

Wizyta studyjna Uczniów z klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa oraz w Craft Beer Central Hotel Gdańsk.
WST

Paź 11

Internetowy teatr –„RUTKA”

Uczniowie klas IV TGA i IV TIR skorzystali z możliwości obejrzenia spektaklu emitowanego na żywo w ramach projektu Internetowy Teatr dla Szkół. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach IV Konkursu im. Jana Dormana, organizowanego przez Instytut Teatralny im . Zbigniewa Raszewskiego.
Rutka

Paź 8

Kaszëbsczé Diktando „Pisza po kaszëbsku - Królewiónka w pałacu"

Oliwia Czaja, Oliwia Paczoska i Dawid Chrzęściewski podjęli wyzwanie i wzięli udział w XX edycji Kaszëbsczégo Diktanda. Pierwszy, szkolny etap konkursu za nami. Jury Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego w Gdańsku sprawdzi prace i wyłoni 10 finalistów z każdej kategorii. Etap finałowy odbędzie się w Szczecinie.
Dyktando

Paź 7

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

Wędrowanie książek, to idea nieodpłatnego przekazania książek, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym miejscu dla drugiej osoby. Najważniejsze jest to, aby książki krążyły z rąk do rąk i były czytane. Informujemy, że Kącik Wędrującej Książki znajduje się na pierwszym piętrze, przy pokoju nauczycielskim. Zapraszamy!
Ksiązki

Paź 5

GFKM MASTERS – pomorski turniej gier decyzyjnych

Uczniowie klasy 3 TIp Maciej Blok, Jakub Gański, Dawid Machalewski i Szymon Kosmalski wzięli udział w Pomorskim turnieju gier decyzyjnych, organizowanym przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów.
Tuniej

Paź 5

Lekcja w Teatrze Szekspirowskim

Klasa II TIG w dniu 5 października 2021 r. poznała bliżej Gdański Teatr Szekspirowski, który działa w formule teatru impresaryjnego, bez własnego zespołu aktorskiego.
Teatr

Paź 1

Rola drzew w krajobrazie

Rola drzew w krajobrazie - zajęcia w Parku Oliwskim z Panią Kamilą Kubic z Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Uczennice z klasy IV Technik Architektury Krajobrazu miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na zajęciach z zakresu; projektowania zieleni, ekologii i wpływu marnowania żywności na klimat.
Park Oliwski

Wrz 30

Z Przodkowa wokół Hejtusa

Młodzież ucząca się języka kaszubskiego spędziła czwartkowe popołudnie, 30 września, w niebywale pięknych okolicznościach przyrody. Ruszając z Pomieczyna pokonaliśmy trasę, która rozpoczyna się i kończy przy Bazie Wypadowej w Hejtusie. Jest to krótka pętla biegnąca drogami polnymi i leśnymi.
HEJTUS

Wrz 25

To było wesele!

25 września mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach 75-lecia istnienia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kaszuby. Kartuskie Centrum Kultury wypełnione było po brzegi gośćmi, którzy z ciekawością przyglądali się wspaniałej inscenizacji kaszubskiego wesela w wykonaniu członków zespołu.
To było wesele!

Wrz 24

Agro Show 2021

Uczniowie klas technikum rolniczego i szkoły branżowej odwiedzili Międzynarodową Wystawę Sprzętu Rolniczego w Bednarach. Młodzież z zainteresowaniem oglądała prezentowany nowoczesny sprzęt rolniczy, a także poszerzyła zakres wiedzy związany z rolnictwem precyzyjnym.
AgroShow2021

Wrz 23

"Wszyscy na pokład", "Ucieczka z więzienia", "Magiczne figury" czyli wyjazd integracyjny klas I

W Lubaniu w trakcie wykonywania szeregu zajęć, ćwiczeń i gier uczniowie mogli liczyć na atmosferę przyjaźni i wsparcia, zawiązały się też nowe przyjaźnie... Aktywny wypoczynek był znakomitym sposobem na zintegrowanie i wzmocnienie grupy, na koniec była wspólna biesiada przy ognisku.
Integracja

Wrz 22

Wyjazd do gospodarstwa Haase Farm

Uczniowie kl IV TR odwiedzili rodzinne gospodarstwo rolne Haase Farm, tym razem w Głuszynie k. Słupska. Młodzież uczestniczyła w prezentacji zbioru i sortowania ziemniaków oraz poznała zasady działania przechowalni i chłodni ziemniaków jadalnych i sadzeniaków.
Haase

Wrz 21

Uroczyste otwarcie nowej hali

Uroczystość otwarcia hali sportowej przy naszej szkole, która odbyła się 6 września już za nami. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z tego pięknego wydarzenia.

Wrz 13

Narodowe czytanie w PZS w Przodkowie

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej była lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. Młodzież naszej szkoły z nauczycielami także dołączyła do akcji. Czytaliśmy akt II komedii z podziałem na role i dobrze się przy tym bawiliśmy ??
Narodowe czytanie

Wrz 06

Uroczystość otwarcia nowej hali sportowej

Uroczystość otwarcia hali sportowej przy naszej szkole, która odbyła się 6 września już za nami. Za nami też wiele emocji, wzruszeń, nadziei… Nowy obiekt możemy podziwiać w pełnej krasie, niebawem młodzież PZS w Przodkowie będzie tam ćwiczyć swoje umiejętności i talenty sportowe, w myśl zasady: w zdrowym ciele, zdrowy duch!
Nowa hala

Wrz 05

Już niedługo... Jedna chwila...

Ćwiczymy przed jutrzejszą Uroczystością Otwarcia Nowoczesnej Sali Sportowej!!!??
Nowa hala

Wydarzenia 2020/2021 - czytaj dalej ...

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!