school and education

Wydarzenia 2020/2021

Cze 21

Cudze chwalicie...

Uczniowie z kl II wybrali się do Kartuz, w myśl przysłowia „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wzięliśmy udział w grze miejskiej, która dostępna jest na stronie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach i dzięki temu wędrówka przez Kartuzy była bardzo owocna, wskazywała najważniejsze miejsca i zabytki miasta.
Gra miejska

Cze 17

Witaj przygodo!

W dniach 16- 17 czerwca klasa III BSI z opiekunami Dorotą Wilczewską i Joanną Kuś przebywała na biwaku w Cieszonku. Urokliwe tereny pobliskiego Rezerwatu Staniszewskie Zdroje zachęcały do wędrówki i bliższego poznania tych miejsc. Do tych chwil będziemy wracać we wspomnieniach!
Cieszonko

Maj 24

Zdobyliśmy Złotą Odznakę Rotmistrza
w I Ogólnopolskim Turnieju Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego

Sukces osiągnęli: Paweł Puzdrowski, Kinga Bobkowska, Olga Dawidowska, Róża Robakowska, Nikola Płotka, Angelika Wilczewska, Paulina Laskowska, Natan Brzozowski, Cezary Hewelt, Julita Damps i Paulina Warkusz. Gratulujemy!😀
turniejPilecki2021

Maj 20
Szkoła branżowa

Maj 19

Agresja internetowa i cyberbulling wśród młodzieży - konsekwencje prawne

Dzisiejsze zajęcia dla uczniów klas I i II współprowadził Pan Mecenas Krzysztof Dąbrowski Kancelaria Adwokacka Gdańsk. Cenna wiedza i bogate doświadczenie. Dziękujemy!😀
Agresja internetowa i cyberbulling wśród młodzieży - konsekwencje prawne

Kwi 30

Sukces grafików Międzynarodowym Konkursie „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”

Tytuł laureata w grupie 17-19 lat zdobyła Aleksandra Klawikowska III TGiPC, praca pt. „Stutthofowi idą!” – wspomnienia byłych więźniów obozu".
Tytuł laureata w grupie 14-16 lat zdobyła: Róża Robakowska I TGiPC, praca pt. „Nasz bohater, nasz patron rtm. Witold Pilecki”.
Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie

Kwi 19

Zapraszamy ósmoklasistów do klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych!

Ósmoklasisto! Jeżeli lubisz pracę kreatywną i twórczą, a przy tym świetnie zjeść - kierunek Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych jest Dla Ciebie! Razem z nami i zaprzyjaźnionymi szefami kuchni będziemy odkrywać talenty!
technik żywienia i usług gastronomicznych

Kwi 07

Zapraszamy ósmoklasistów do klasy technikum informatycznego!

Branża IT gwarancją dobrej przyszłości Jeżeli jesteś pomysłowy, dynamiczny i twórczy - kierunek Technik Informatyk jest Dla Ciebie! Wybierz ciekawą perspektywę!
technik informatyk

Kwi 06

Historia naszej szkoły

A wszystko się zaczęło na pięknym Bursztynowym szlaku w 1958 roku ...
Historia 1958

Mar 31

III miejsce w wojewódzkim konkursie projektów "Razem do zawodu"

Nasi uczniowie z klasy III technikum informatycznego: Dominika Jelińska, Adam Legieć, Bartłomiej Hinc, Jonatan Drygiel wykazali się oryginalnym pomysłem i kreatywnością, tworząc aplikację internetową pt."Placy", służącą do rezerwacji miejsc w lokalach gastronomicznych w dowolnym miejscu na świecie.
Razem do zawodu

Mar 15

Zapraszamy ósmoklasistów do klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej!

Jeden obraz wart jest tysiąca słów Jeżeli lubisz tworzyć masz artystyczne zacięcie i nieograniczoną wyobraźnię - kierunek Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej jest Dla Ciebie! Wybierz ciekawą perspektywę!
technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Mar 04

Zapraszamy ósmoklasistów do klasy technikum architektury krajobrazu - obejrzyj filmy!

Architektura jako pasja Jeżeli chcesz ją w sobie rozwinąć i doskonalić, to zapraszamy Ciebie do naszego zespołu!
technik architektury

Kwi 15

Poszukujemy zdjęć!

Zwracamy się z prośbą o dotarcie do zdjęć z historii naszej szkoły od 1958 roku do czasu obecnego. Prosimy o poinformowanie o naszej akcji dawnych uczniów, nauczycieli, sąsiadów, znajomych. Zdjęcie należy sfotografować telefonem komórkowym i wysłać emailem do sekretariatu szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 05.05.2021r., załączając informację o roku wykonania, autorze zdjęć i czego dotyczą.
Stare zdjęcia

Kwi 13

Spotkanie edukacyjne dla ósmoklasistów w Teams

Ósmoklasisto! Masz możliwość uczestniczenia w wykładzie otwartym w dniu 13 kwietnia 2021 r. o godzinie 8.50 i 9.45 Dzielimy się z Tobą wiedzą i doświadczeniem. Zajęcia poprowadzą Studenci Koła Naukowego "ZIOŁO" z Uniwersytetu Gdańskiego.
zioło

Mar 03
Szkoła

Mar 01
Marzec


Sty 29

Nie bądź dzbanem za kierownicą! Mandat to najlepsze, co może Cię spotkać...

Zapraszamy na wykład eksperta w dziedzinie ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych, przestępczości i rynku ubezpieczeniowego oraz praw konsumenta, doktora nauk ekonomicznych, wykładowcy WSB w Toruniu - Piotra Majewskiego.
Majewski

Gru 22

„Wigilia Nowego Świata” Róża Robakowska z klasy I TIG

Zapraszamy na słuchowisko p.t: "Wigilia Nowego Świata", gdzie Róża z klasy 1 TIG zaprasza nas do świata fantasy, w którym przedstawia zmierzch władzy Cesarza...
Róża

Gru 21

MICHELLE BRUSZEWSKA z klasy II GŻ nagrała świąteczną piosenkę

Tegoroczny czas świąt będzie inny niż dotychczas, dlatego treść piosenki jest wyjątkowo warta uwagi, bo zachęca wszystkich do spojrzenia na świat w obecnej sytuacji kryzysu, którego nigdy nie doświadczyliśmy. Posłuchaj...
Michelle

Gru 21

"Świąteczna paczka 2020"

Największym Darczyńcą akcji "Świąteczna paczka" okazała się klasa IV GIŻ ❤ rabat -15% przy wspólnym zamówieniu na pizzę można wykorzystać po powrocie do szkoły 🍕 Na wyróżnienie zasługują również uczniowie z kl. 2GŻp, 1TŻA. Gratulujemy pozostałym uczniom, którzy także przyłączyli się do szkolnej akcji. Dobro Waszych serc jest najważniejsze!
zbiórka

Gru 17

List Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie do Uczniów i Nauczycieli z okazji 50-tej Rocznicy Grudnia '70

"Oś świata przechyliła się w owych pamiętnych dniach w stronę polskiego Wybrzeża - tam broczyło krwią serce ludzkości, które bije dla wolności". MilovanDilas.
Piernicki


Gru 1

Laureat SzachMaks

Tymoteusz Stefanowski z klasy IV TI został Laureatem w konkursie Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Zadań Juniorów (Dawny SzachMaks), gdzie zdobył II miejsce w kraju. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych szachowych i nie tylko szachowych sukcesów!
Szachy

Lis 30

Zasady zdalnego nauczania PZS Przodkowo od 30.11.2020 - aktualizacja

Zapoznaj się z wewnętrznymi procedurami zdalnego nauczania w naszej szkole w związku z pandemią SARS-CoV-2.
Bezpieczenstwo

Paź 23

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Oto nasi uczniowie, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Dominika Jelińska, Agata Trepczyk
Nagroda Starosty Kartuskiego: Aleksandra Klawikowska, Sebastian Stefanowski, Martyna Skorowska, Wiktoria Dampc, Damian Miłosz, Oliwia Wenta, Sylwia Lewańczyk, Angelika Wilczewska, Dawid Machalewski. Gratulujemy!
Stypendium

Lis 17

Drodzy informatycy!

Koło Naukowe Studentów PJATK rozpoczyna cykl spotkań z uczniami klas informatycznych. Tematem przewodnim będzie programowanie (C/C++, Java, Python), obsługa pakietu Office, systemy operacyjne oraz złożone metody wytwarzania stron internetowych. Zapraszamy!
PJATK

Paź 28

Przed nami kolejne ciekawe wydarzenie!

Ada Zacharewicz - Kierownik promocji i sprzedaży WSTiH w Gdańsku przedstawi możliwości kształcenia i ofertę edukacyjną. Anna Huk - Guest Relations Manager, Training Manager Hilton Gdańsk, absolwentka i wykładowca WSTiH w Gdańsku opowie o pracy w ***** hotelu Hilton Gdańsk. Zapraszamy serdecznie!
WSTIH

Paź 21

Wspólna inicjatywa uczniów dwóch szkół

Samorząd szkolny naszej szkoły oraz Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku zaprasza chętnych uczniów do udziału w konkursie fotograficznym pt: "Książka w jesiennych barwach". Oto regulamin konkursu.
Ksiazka

Paź 19

Projekt "Bakcyl Bankowcy Dla Edukacji Finansowej Młodzieży"

Uczniowie z klas II,III i IV Technikum spotkali się z bankową kadrą zarządzającą. Tematem zajęć były „Moje finanse - myślę przedsiębiorczo”, oraz „Mądre inwestowanie”. Organizatorem wydarzeń jest Warszawski Instytut Bankowości a Patronem Honorowym Związek Banków Polskich.
Bakcyl

Paź 16

Akcja Pola Nadziei 2021 nasi uczniowie sadzą żonkile i pomogą hospicjum

Uczniowie z klasy pierwszej TŻA posadzili w przyszkolnym ogrodzie żonkile, które są symbolem wiosny i nadziei. Pola Nadziei pomagają hospicjom finansować opiekę nad dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia.
Pola Nadziei

Paź 13

"Samodzielność osób z niepełnosprawnościami (OzN) - poradnictwo on-line w tym dla osób ze spektrum autyzmu"

Fundacja Damy Radę przystąpiła do organizacji szkoleń i konsultacji na internetowej platformie w zamkniętej grupie z zachowaniem anonimowości uczestników. Link do zapisów
PG

Paź 13

Projekt "UCZELNIE SZKOLE"

13.10.2020 r. w ramach projektu odbędą się zajęcia warsztatowe, które poprowadzi online dr Paweł Ziemiański Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej dla uczniów klasy III TI i II TI. Tematy: „Przedsiębiorczość” , „Moje talenty i kompetencje a sytuacja na rynku pracy”.
PG

Paź 10

Pusta noc w Serakòjcach

Zapraszamy na widowisko “Pusta noc w Sierakowicach” on-line pod linkiem https://youtu.be/wjINe2VrWm4 lub na profilu FB Stowarzyszenia K.A.C.K. Mały Kack https://www.facebook.com/StowarzyszenieKACK/
Pusta noc

Paź 09

Uczennice klasy III TAK na zajęciach w Parku Oruńskim

W piątek 9 października 2020 r. razem z Panią Jowitą Kurach - kierownik Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Panią Kamilą Kubic z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej.
PG

Paź 08

Przeciwdziałanie zakażeniom COVID-19

List p. Jolanty Tersa, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach w sprawie obostrzeń wynikających z przeciwdziałania zakażeniom COVID-19 - czytaj
PG

Paź 7

Spotkanie z panią adwokat i panią psycholog z Centrum Praw Kobiet w Gdańsku

7 października 2020 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych uczennice z klasy III i IV Technikum uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez specjalistki pracujące w Centrum Praw Kobiet w Gdańsku.
Prawa Kobiet

Wrz 18

Klasy pierwsze i drugie doskonalą kompetencje miękkie

„Podstawową zasadą dialogu jest głębokie słuchanie. To znaczy respektowanie tego, co ktoś do nas mówi, nawet jeśli się z tym nie zgadzamy” M. Braunek
By móc budować relacje międzyludzkie oparte na dobrej komunikacji, musimy zaakceptować drugiego człowieka takim jakim jest.
Kompetencje

Wrz 11

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia na warsztatach z rozwoju kompetencji społecznych

Za nami kolejny dzień z cyklu „Rozwijamy kompetencje społeczne”, dzisiaj uczniowie Szkoły Branżowej uczyli się jak należy te umiejętności rozwijać i pielęgnować.
Warsztaty

Wrz 10

Kiermasz podręczników szkolnych

Oto lista podręczników, które możesz zakupić od kolegów ze starszych klas: PODRĘCZNIKI
Kiermasz

Wrz 7

Rozwijamy kompetencje społeczne

W poniedziałek 7 września 2020 r. rozpoczęliśmy cykl warsztatów „Rozwój kompetencji społecznych”.
Kompetencje społeczne

Wrz 4

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa - aktualizacja

Zapoznaj się z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa w naszej szkole w związku z pandemią SARS-CoV-2.
Bezpieczenstwao

Wrz 4

Wrzesień 2020 miesiącem Rozwoju Kompetencji Społecznych

"Połączenie sił to początek, pozostanie razem do postęp, wspólna praca to sukces"
Z tej okazji nasz doradca zawodowy p. Ewelina Szczepkowska poprowadzi zajęcia:
1. Ustalenie zasad współpracy
2. Współtworzenie relacji
3. Efektywne komunikowanie
Kompetencje społeczne

Wrz 3

Podziękowanie Szpilata Dziecięcego Polanki w Gdańsku

Za zorganizowanie charytatywnego kiermaszu na rzecz szpitala.
PolankiSie 23

Kolejny sukces Szymona Tredera w lekkoatletyce!

23.08.2020r. 1 miejsce w biegu na 100 metrów i 2 miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki zajął Szymon Treder - z klasy 4 TŻG. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy!
Szymon

Cze 26

Od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów BSI

Uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
Sukces

Cze 23

26 czerwca zakończenie roku szkolnego!

Zapraszamy na boisko przy szkole:
- o 900 - klasy Szkoły Branżowej I Stopnia
- o 1000 - klasy Technikum

Przypominamy, że obowiązuje noszenie maseczek ochronnych i zachowanie środków ostrożności, dlatego prosimy o nie przynoszenie kwiatów. Wyrazy wdzięczności można zrealizować poprzez wpłatę na Radę Rodziców lub cele charytatywne.
Sukces

Cze 22

Sukces Oli i Sebastiana!

W ogólnopolskim konkursie „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanym przez IPN w Warszawie pod patronatem MEN, tytuł laureata w grupie 17-19 lat zdobyli uczniowie klasy II TGiPC: Aleksandra Klawikowska i Sebastian Stefanowski. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Sukces

Cze 15

Patrz w przyszłość - rozwijaj się! - jak czytaj dalej

„Cena, jaką należy zapłacić za sukces to ciężka praca, poświęcenie się wybranemu przez nas zadaniu, a także determinacja. Niezależnie od tego, czy zwyciężysz czy poniesiesz porażkę, liczy się to, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś, aby dotrzeć do celu”.
Sukces

Cze 03

Bądź kreatywny i pomysłowy! - jak czytaj dalej

Jak być kreatywnym?
1. Przekonanie
2. Praca
3. Rozwój
4. Perspektywa
5. Odwaga
Sukces

Maj 22

Pozytywne myślenie zwiększa motywację, chęć do pracy i daje energię!

1. Uśmiechaj się do ludzi
2. Nie spiesz się, nie biegnij, usiądź na chwilkę
3. Przebywaj z przyjaciółmi, dostrzegaj w każdym dobrą duszę
4. Ogranicz wpływ mediów
Sukces

Maj 18

100 Rocznica urodzin Jana Pawła II

Posłuchaj piosenki pt: "Światło", słowa i muzyka: Klara Drajok, Jerzy Stachurski
aranżacja i produkcja: Tadeusz Korthals
śpiew: Weronika Ceynowa, Dominika Gawin akordeon: Mikołaj Gawin, nagrano zdalnie w North Studio w Swarzewie dnia 14.05.2020
Papież

Maj 12

Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna

Na wewnętrzną motywację wpływa ogromna ilość czynników, ale niektóre z nich można uznać za kluczowe - czytaj dalej
Sukces

Maj 05

Niezależność - przejście od zależności do niezależności

„Człowiek, który postępuje niezależnie, który angażuje swoje siły w wykonanie zadań, pokonuje sam siebie, doskonali się i rozwija swoje zdolności. Ludzie przyszłych pokoleń będą silnymi ludźmi, jeśli będą niezależni i wolni” - czytaj dalej
Sukces

Kwi 24

Pożegnaliśmy klasy czwarte

Dobiegła końca Wasza nauka w Technikum im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Osiągnęliście cel, jaki przyświecał Wam, gdy przed czterema laty przekroczyliście progi szkoły - Waszej Szkoły - czytaj dalej
Pożegnanie klas 4


Kwi 21

Wsparcie do nauczania zdalnego

Adresy stron internetowych z różnych dziedzin, w tym z przedmiotów maturalnych (języka polskiego, matematyki, języka angielskiego), żeby ułatwić dostęp do wiedzy i urozmaicić codzienne ćwiczenia z tych przedmiotów
Matura

Kwi 20

Bibioteka poleca!

Zachęcamy do korzystania ze stron, które ułatwią Wam, drodzy uczniowie dostęp do lektur
Biblioteka


Mar 10

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego

W związku z zleceniami Krajowego Konsultanta Pediatrii prosimy o nie zgłaszanie się na badania bilansowe dzieci zdrowych do przychodni do 30 kwietnia 2020 roku. Powyższa prośba powodowana jest zagrożeniem epidemii koronawirusa.
GIS

Mar 5

Gotowanie na żywo z profesjonalistami oraz wizyta w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu

5 marca uczniowie klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych mieli okazję uczyć się zawodu od najlepszych.
Poznan

Mar 4

Marzec miesiącem kariery

4 marca 2020 uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem mecenasem Krzysztofem Dąbrowskim, spotkanie poświęcone było tematyce związanej z prawem karnym.
Marzec

Mar 4

Konkurs Literacki pt: „Każdy ma swoje Westerplatte”

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie ogłasza konkurs, który będzie upamiętniać postać Ojca Świętego, Jego dokonania oraz przypominać Jego przesłanie.
Zasady uczestnictwa - czytaj dalej
Konkurs westerplatte

Lut 28

I miejsce dla uczennic z klasy I RAp za wykonanie projektu w Sopockiej Szkole Wyższej

W sposób bardzo nowoczesny zaprojektowały plan wypoczynku w przestrzeni publicznej. Pracownicy naukowi podkreślali kreatywność projektu, dokładne wykonanie oraz innowacyjność i pomysłowość.
SSW

Lut 28

Powiatowy Konkurs Małych Form Teatralnych

I miejsce - klasa 3 TŻG ZSP w Przodkowie "Sandacz i inne grzeczności"
II miejsce - klasa 2 LO ZSZiO w Żukowie "Posłuchajmy się nawzajem"
III miejsce - klasa 1 TI ZSP w Przodkowie "Typy tancerzy"
Wyróżnienie klasa 1 TIp ZSP w Przodkowie "Dwa światy"
Serdecznie gratulujemy!
Teatr

Lut 27

Tworzenie gier oraz zajęcia z kompetencji przyszłości w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

Uczniowie w klasy 2 TIR tworzyli grę symulacyjną Revas natomiast w drugim module trwały zajęcia poświęcone kompetencjom przyszłości - WILL ROBOTS TAKE MY JOB?
WSB

Lut 26

VII Pomorskie Forum Mleczarskie

W dniu 26 lutego 2020 r. uczniowie klasy I i II technikum rolniczego uczestniczyli w VII Pomorskim Forum Mleczarskim, które się odbyło w Lubaniu w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.
Forum mleczarskie

Lut 21

Szkolny etap Powiatowego Konkursu Małych Form Teatralnych "Sędziego nauka o grzeczności, czyli co z nas czyni damą i dżentelmenem"

I miejsce - klasa 1 TIp "Dwa światy"
II miejsce - klasa 1 TIg "Typy tancerzy"
III miejsce - klasa 3 TZG "Sandacz i inne grzeczności"
Wyróżnienie - klasa 1 BSg "Oświadczyny"
Wszystkim aktorom serdecznie gratulujemy!
Teatr

Lut 20

Starosta kartuski dziękuje za udział w konkursie „Niepodległe Pomorze”

Organizatorami konkursu byli wspólnie starosta kartuski Bogdan Łapa oraz I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach. Celem rywalizacji było upamiętnienie 100. rocznicy powrotu Pomorza w granice Rzeczpospolitej oraz obchodzonych 10 lutego zaślubin Polski z morzem.
Pomorze

Lut 20

Spotkanie z Mirosławem Orczykiem trenerem ekstraklasy koszykówki dla kobiet na UG

Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach cyklu spotkań „Ludzie z pasją”.
Orczyk

Lut 19

Wizyta w Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku

Uczniowie klas technik informatyk zapoznali się z nowoczesnymi technikami tworzenia gier komputerowych, plakatów multimedialnych z wykorzystaniem AugmentedReality (AR), TouchDesigner oraz programów graficznych Adobe.
Japonska

Lut 17

Stypendium im. Izabelli Trojanowskiej dla naszego abolwenta!

Gracjan Fopke, nasz absolwent, dziennikarz Radia Kaszëbë, otrzymał stypendium za szerzenie wartości zasługujących na publiczne uznanie, pasje twórcze, propagowanie kultury kaszubskiej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Gracjan


Lut 11

Kolejny dzień warsztatowy w ramach „Miesiąca Przedsiębiorczości”

Klasa I RAP wzięła udział w zajęciach z projektowania zieleni w mieście. W Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, projektanci terenów zielonych przybliżyli idee i wagę wodnych ogrodów w Gdańsku, z dużym naciskiem na ogrody deszczowe.
Ekologia

Lut 11

Konferencja wojewódzka: „Wołowina szansą dla Pomorza”

Klasy I i II technikum rolniczego wzięły udział w wojewódzkiej konferencji: „Wołowina szansą dla Pomorza” zorganizowanej przez Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.
Wołowina


Lut 07

II miejsce drużynowo na turnieju tenisa stołowego "Dwie Rakiety"

I m Paweł Rode
III m Martyna Potrykus
IV m Dawid Chrzęściewski
VI m Wiktoria Krauze
Drużynowo szkoła zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!
Dwie rakiety

Lut 05

Luty miesiącem przedsiębiorczości

5-6.02 – zajęcia z zakresu kompetencji zawodowych
11.02 – zajęcia w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
18.02 – zajęcia z dr Michałem Kołodziejczykiem UM w Gdyni
19.02 – Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych - projektowanie graficzne i informatyka. ZAPRASZAMY!
Miesiąc przedsiębiorczości

Lut 21

POWIATOWY KONKURS MAŁYCH FORM TEATRALNYCH : Sędziego nauka o grzeczności…, czyli co nas czyni damą i dżentelmenem

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie, zapisy u pani Anny Lewickiej-Wiktorek, nauczyciela języka polskiego. ZAPRASZAMY!
Konkurs

Lut 05

Pierwszy dzień w ramach Miesiąca Przedsiębiorczości

5 lutego uczniowie klasy I Technik Architektury Krajobrazu i Technik Rolnik mieli okazję poćwiczyć z Panią Iwoną Gryś z Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach zagadnienia związane z pierwszym wrażeniem, mową ciała, ułożeniem rąk, mimiką twarzy.
Miesiąc przedsiębiorczości

Lut 03

„Sąd nieostateczny” w Teatrze Wybrzeże

03.02.2020 na dużej scenie Teatru Wybrzeże odbył się spektakl „Sąd Nieostateczny. Moralitet całkiem nowy. Sztuka w 3 aktach” według dramatu Lecha Bądkowskiego, wybitnego gdańszczanina, działacza społecznego i politycznego, ale także pisarza - w 100. rocznicę jego urodzin. I my tam byliśmy i wspaniałą ucztę duchową przeżyliśmy…
Lech Bądkowski

Lut 02

Spektakl "Pomieczyno in memoriam" z okazji 75 rocznicy Marszu Śmierci

02.02.2020r. w Pomieczynie odbędą się obchody 75. rocznicy Marszu Śmierci obozu koncentracyjnego Stutthof. W ramach uroczystości, które rozpoczną się o godz. 13.00, odbędzie się Msza Święta w kościele p.w. Św. Józefa w Pomieczynie oraz premiera spektaklu w kościele „Pomieczyno in memoriam”. ZAPRASZAMY!
MArsz śmierci

Gru 16

Wielka Gala Stypendialna w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

16.12.2019r. odbyła się Gala Stypendialna w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego”. Wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie. Gratulujemy!
Gala stypendialna

Gru 17

Obchody Rocznicy Wydarzeń Grudniowych 1970 roku

Z okazji 48-ej rocznicy masakry robotników Gdyni młodzież klas pierwszych technik informatyk, grafiki i poligrafii cyfrowej oraz żywienia i usług gastronomicznych uczciła pamięć ofiar Grudnia 1970 poprzez złożenie hołdu wszystkim ofiarom tej komunistycznej zbrodni na cmentarzu w Goręczynie.
Grudzien 70

Gru 16

I miejsce i wyróżnienie w IX Powiatowym Konkursie Autoprezentacja

16.12.2019 Monika Kaleta aplikowała do firmy Fabryka Zieleni Gdańsk na stanowisko głównego projektanta zieleni, Jonatan Drygiel na stanowisko młodszego programisty w firmie APLITT. Świetna postawa naszych uczniów, wysoki profesjonalizm oraz właściwie przygotowane dokumenty aplikacyjne dały Jonatanowi I miejsce, a Monice wyróżnienie. Gratulujemy!
Autoprezentacja 2019

Gru 12

Nagranie słuchowiska kl I RAp

Nagranie słuchowiska "Ludzie, anioły i zwierzęta" w wykonaniu uczniów kl. I RAp, pod kierunkiem p. Jerzego Stachurskiego. POSŁUCHAJ
Nagranie

Gru 12

Odpowiedź Władz Powiatu Kartuzy

Władze powiatu kartuskiego zobowiązały się pomóc w sprawie wprowadzenia drugiego kursu autobusowego relacji Karczemki - Kartuzy.
Gryf

Gru 11

II POWIATOWY KONKURS „ZAGADKI LOGICZNE I MATEMATYCZNE”

W ZSZiO w Żukowie odbył się II Powiatowy Konkurs „Zagadki logiczne i matematyczne”. Nasza 4 osobowa drużyna złożona z uczniów klasy I i II Szkoły Branżowej I Stopnia (Marcin P., Paweł L., Jakub R. i Marcin D.) zajęła I miejsce. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
Zagadki 2019

Gru 11

Kulinarne Warsztaty Bożonarodzeniowe 2019

11 grudnia 2019r. w Sierakowicach odbyły się Kulinarne Warsztaty Bożonarodzeniowe.
Warsztaty

Gru 05

Na zajęciach z projektowania terenu na Osiedlu Beauforta w Gdyni

5 grudnia 2019r. uczniowie klas Technik Architektury Krajobrazu mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach poświęconych aranżacji obiektów wokół nowo wybudowanego osiedla w Gdyni.
Architektura

Gru 03

Nasi uczniowie po raz drugi na rozprawie karnej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Dzięki uprzejmości Prezesa Sądu Okręgowego Gdańsk Południe, klasy 3 TI oraz 3 TŻG mogły uczestniczyć w ważnych lekcjach odpowiedzialności i dojrzałości, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
Sad Okregowy

Gru 03

I miejsce w III Powiatowym Turnieju Debat Oxfordzkich

Zajęliśmy I miejsce w III Powiatowym Turnieju Debat Oxfordzkich. Uczestnicy: Dominika Jelińska -" Najlepszy Mówca Turnieju", Jonatan Drygiel, Bartłomiej Hinca, Adam Legieć. GRATULUJEMY!
I miejsce w III Powiatowym Turnieju Debat Oxfordzkich

Gru 02

Wykład kaszubologiczny

2 grudnia w godzinach wieczornych, uczniowie klas I – uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli w kolejnym już wykładzie kaszubologicznym na Wydziale Filologiczno – Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Prof. dr hab. Cezary Obracht – Prondzyński wystąpił z tematem: „Swoi i obcy na Kaszubach po 1945 r.”
Kaszubszczyzna

Gru 02

Specjaliści firmy KAINOS na zajęciach z naszą młodzieżą

2 grudnia 2019 r. uczniowie klasy II Technik Informatyk razem ze specjalistami firmy KAINOS szukali najlepszego rozwiązania dla firmy i indywidualnego klienta. Czas w firmie był dla wszystkich uczestników bardzo cennym doświadczeniem, firma przygotowała się do podjęcia nas u siebie w sposób bardzo profesjonalny. Dziękujemy!
Kainos

Lis 29

Noc z książką

W piątkowy wieczór, 29 listopada, w auli naszej szkoły odbyło się nocne czytanie. Młodzież, rodzice i nauczyciele czytali fragmenty swoich ulubionych książek m.in. kryminałów, thrillerów, fantasy, obyczajowych. Czytano w języku polskim, kaszubskim i angielskim.
Noc z książką

Lis 29

Rada Rodziców

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wspierają działania Rady i przyczynili się do poprawienia komfortu młodzieży podczas pobytu w szkole i zapraszamy Państwa do aktywnej współpracy z Radą Rodziców w bieżącym roku szkolnym. Wspólnie będziemy mogli przeprowadzić kilka ciekawych przedsięwzięć. Składka wynosi 40 zł na jednego ucznia z rodziny.
Rada Rodziców

Lis 29

Powiatowe Mésterbëlnégòczëtaniô

29 listopada uczniowie: Martyna Skorowska z kl. III TŻ i Dawid Chrzęściewski z kl. II TR reprezentowali naszą szkołę podczas eliminacji powiatowych konkursu „Mésterbëlnégòczëtaniô”. Gratulujemy!
Powiatowe Mésterbëlnégòczëtaniô

Lis 28

Konkurs recytatorski "Dla Niepodległej"

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali poezję patriotyczną, sięgając po utwory najwybitniejszych poetów. I miejsce zajął Jakub Reszka z kl. II BSI, II miejsce zajęła Andżelika Wilczewska z kl. 1 GŹg, a miejsce III Patrycja Stromska z kl. 1 GŹp. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i prosimy o więcej - "serce rośnie", słuchając naszej młodzieży!
Konkurs recytatorski

Lis 27

Olimpiada Solidarności

W dniu 27 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu pt. „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. I miejsce Bruhn Weronika, II miejsce Domaszk Zuzanna, III Wilczewska Angelika i Bobkowska Kinga z klasy I TGŻ. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu dla Weroniki Bruhn i Zuzanny Domaszk.
Olimpiada

Lis 26

Podziękowanie

Pragniemy podziękować uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji ZSP w Przodkowie za okazane wsparcie przekazane synowi za pośrednictwem Fundacji „Serce dla Maluszka” darowizny, które zostały zebrane podczas akcji zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy, Rodzice Gracjana Magdalena i Dawid Karcz.
Podziekowanie

Lis 25

Zajęcia ze specjalistkami z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Na zajęciach omówiono kwestie ekologicznej żywności, właściwego zagospodarowania przestrzeni wokół budynków mieszkalnych, wpływu naszego postępowania na losy zwierząt i roślin, by ocalić i zadbać o nasze wspólne dobro jakim jest Ziemia.
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Lis 21

MÉSTROWIE BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

21 listopada w SP w Pomieczynie odbyły się gminne eliminacje konkursu „MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Martyna Skorowska z kl. III TŻ, II miejsce zajął Dawid Chrzęściewski z kl. II TR. Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach powiatowych. Gratulujemy!
MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

Lis 14

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych i Olimpiada Wiedzy o BHP w Rolnictwie

Nasi uczniowie z klasy II i IV TR zakwalifikowali się do Wojewódzkiej Olimpiady BHP, Jakub Baranowski z kl IV TR zajął II miejsce, Dejwid Roszkowski III miejsce w Olimpiadzie BHP w powiecie kartuskim, natomiast Bartłomiej Rąpczyk zajął I miejsce w Olimpiadzie BHP w powiecie wejherowskim. Gratulujemy!
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

Lis 13

Szkolny "Dzień Zdrowia"

13 listopada 2019 r. odbędzie się "Dzień Zdrowia" z naszymi absolwentkami, już studentkami w Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku - Natalią Szwaba i Lidią Leman. Prelekcja będzie dotyczyła "Zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania a przede wszystkim wpływu diety na skórę, włosy i paznokcie". Zapraszamy!
dzien zdrowia

Lis 11

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości – zapraszamy!

Start 11 listopada 2019r. o godz 1000 w kościele w Przodkowie
Dzien niepodleglosci

Lis 07

Olimpiada Statystyczna

7 listopada 2019r. odbył się szkolny etap Olimpiady Statystycznej, która jest olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim, obejmuje dziedzinę nauk matematycznych, statystycznych i ekonomicznych. Do Etapu Okręgowego w Gdańsku zakwalifikowali się: Wiktoria Ciechanowska, Jakub Maliszewski z kl. IV TI. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Olimpiada statystyczna

Lis 06

Kolejny sukces naszych kucharzy podczas Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego

6.11.2019r. odbył się w naszej szkole IX Jesienny Piknik na Kaszubach. Zorganizowano również Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny. Prace uczestników oceniała komisja pod przewodnictwem Mariusza Gachewicza, szefa kuchni na Zamku Gniew.
9 jesienny piknik

Lis 04

Tora w języku kaszubskim - KASZËBSCZI PIÃCOKSÃG

4 listopada 2019r. mieliśmy ogromny zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu podsumowującym pięcioletnią pracę o. Adama R. Sikory nad tłumaczeniem Pięcioksiągu z języka oryginału – hebrajskiego na język kaszubski.
Kaszubska Tora

Paź 30

Spotkanie z terapeutką z Towarzystwa Profilaktyki Młodzieżowej „Mrowisko”

30.10.2019 r. wybrane klasy I i II miały okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez specjalistkę z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych. Zajęcia miały charakter ciekawej dyskusji i twórczej pracy zespołowej.
Mrowisko

Paź 28

Nad powstającą salą gimnastyczną zawisła wiecha

Na uroczystość przybyły władze powiatu kartuskiego, przedstawiciele wykonawcy - firmy Elwoz, wójt Przodkowa, reprezentanci rady rodziców oraz uczniowie i nauczyciele. Na powstającym dachu wiechę umieścili dyrektor szkoły Kazimierz Klas i kierownik budowy Krzysztof Okuniewski.
Wiecha

Paź 25

Wizyta w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku

25.10.2019 klasa III TI i IV TCI zwiedzała Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Poznaliśmy dawną historię naszych ziem. Dowiedzieliśmy się o wykopaliskach na Rębie, Młynku i okolicach Przodkowa. Mieliśmy okazję do spaceru urokliwymi uliczkami starego Gdańska.
Wizyta w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku

Paź 24

Spotkanie z architektem krajobrazu i scenografem przestrzeni

Klasa 1 i 2 TAK uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez pasjonata architektury, specjalisty w dziedzinie restauracji ogrodów historyczno-artystycznych, profesora Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Barcelonie - Witolda Burkiewicza.
Architektura

Paź 24

Pomyślna akcja zbiórki dla schroniska!

W dniach 7-18 października miała miejsce zbiórka jedzenia oraz akcesoriów dla zwierząt w schroniskach zainicjowana przez klasę 2 TIR. Przyniesione przez uczniów i nauczycieli podarki dla zwierząt przekazane zostały dwóm potrzebującym schroniskom: schronisku „Animalsi” w Kościerzynie oraz „Ciapkowo” w Gdyni. Dziękujemy!
Schronisko

Paź 22

Postać Smętka w literaturze o pograniczu polsko – niemieckim

Uczniowie z kl. II TIR i III TGŻ, którzy uczą się języka kaszubskiego pojechali na wykład kaszubologiczny na Uniwersytet Gdański. Tym razem o Smętku w literaturze opowiadała dr hab. Marion Brandt z Instytutu Filologii Germańskiej UG.
smetek

Paź 21

Oddaj innym, co najcenniejsze - KREW!

Dzięki współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku został podstawiony pod szkołę krwiobus. Krew mogli oddać mieszkańcy gminy Przodkowo oraz uczniowie ZSP w Przodkowie. Akcja została zorganizowana po raz pierwszy i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w ten sposób najbardziej potrzebującym.
krew

Paź 17

#Future3 - Największe Targi Pracy dla branży IT w północnej Polsce

W czwartek 17 października uczniowie klas II, III, i IV technikum informatycznego uczestniczyli w Targach Future 3, które odbyły się w Gdańsku w Amber Expo. Uczestnicy mogli poznać firmy z branży IT z północnej Polski i porozmawiać o warunkach zatrudnienia w tej branży.
future

Paź 16

Zagrożenia związane z e-papierosami – MEN i GIS ostrzegają!

MEN przygotowało wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami. Zachęcamy do zapoznania się.
E-papierosy

Paź 14

I Turniej "Esport Play And Rage"

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 4 technik informatyk pod opieką p. Renaty Leszczyńskiej zorganizowali I Turniej esportowy. O tytuł najlepszych esportowców rywalizowano w kategorii: Counter Strike: Global Offensive. Do zawodów przystąpiły 4 drużyny z klas 4TI, 2TI, 1TI oraz 1TIp.
I Turniej Esport Play And Rage

Paź 9

Święto ziemniaka – Bùlwòwi Bãks

Jeszcze dziś, w niektórych gospodarstwach na Kaszubach zakończenie wybierania ziemniaków świętuje się pieczeniem plińców – placków ziemniaczanych. 9 października uczniowie uczący się języka kaszubskiego uczcili mało docenianego ziemniaka i zorganizowali jego święto, tzw. bùlwòwi bãks. Było smacznie i miło. Dziękujemy!
Święto ziemniaka – Bùlwòwi Bãks

Paź 21

Uratuj komuś życie!

21 października 2019r będziesz mógł oddać krew! Na parkingu przy szkole będzie podstawiony ambulans do zbiórki krwi. I Ty możesz uratować komuś życie!
Krwiodawstwo

Paź 05

Na Dyktandzie Kaszubskim

5 października w Słupsku odbyło się XVIII Dyktando Kaszubskie. Święto języka kaszubskiego bogate było w rozmaite atrakcje. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Paczoska z kl I TGŻ, Martyna Skorowska z kl. IIITŻ i Oliwia Wenta z kl. IVTŻ.
Dyktando 2019

Paź 01

Wartości, o które walczyli Powstańcy są aktualne! Przesłanie Powstańców Warszawskich do młodych Polaków i Deklaracja Młodego Pokolenia

1 października odbyła się konferencja Ministra Edukacji Narodowej oraz dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas spotkania przedstawiciele 15 organizacji młodzieżowych podpisali Deklarację Młodego Pokolenia.
Deklaracja

Paź 02

Integracja 1BSI - komunikacja i tolerancja

W dniu 2 października 2019 r. odbyły się zajęcia integracyjne z komunikacji i tolerancji dla klasy 1BSI. Atmosfera zajęć była bardzo twórcza każdy uczeń miał możliwość wyrażenia swoich argumentów na forum zespołu klasowego.
1BSI

Wrz 27

Integracja 1BSg - wyjazd do Garczyna

W dniu 27 września 2019 r. klasa 1BS g wyjechała do Garczyna na zajęcia integracyjne. Niezapomniane wrażenia pozostaną na długo w naszej pamięci i ochota do następnych wspólnych wyjazdów.
1BSG

Wrz 30

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

30 września 2019r uczniowie klas maturalnych udali się do Częstochowy, by modlić się w swojej intencji. Spotkali się również z Dobromirem "Mak" Makowskim, który był narkomanem i się nawrócił. Z zainteresowaniem wysłuchali jego świadectwa.
Częstochowa

Wrz 26

Wyjazd Integracyjny klasy 1 TI

26 września 2019r uczniowie klasy 1TI wybrali się na Painball Arena w Kielnie, na największe i najlepsze pole paintball na północy Polski. Pogoda nam bardzo dopisała a wyjazd zaliczamy do bardzo udanych !!! Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy... .
 Wyjazd integracyjny 1TI

Wrz 26

Warsztaty w katedrze Genetyki Molekularnej Bakterii UG

26 września 2019r uczniowie z klasy II TAK mieli okazję poznać pracę biologa w Katedrze Biologii Molekularnej. Tematem przewodnim zajęć było „Zastosowanie metod mikrobiologicznych w przemyśle kosmetycznym”. Czas spędzony w laboratorium był niezwykle twórczy i inspirujący.
 Genetyki Molekularnej Bakterii

Wrz 24

Wybierzmy razem…

Zwracamy się z prośbą do uczniów, którym nie są obojętne losy czytelnictwa wśród młodzieży, o wypisanie na kartce tytułów książek, które chcieliby, aby zasiliły półki biblioteki szkolnej. Każda propozycja będzie dla nas bardzo ważna. Czekamy do środy, 2 października. Do zobaczenia w bibliotece!
Wybierzmy

Wrz 23

Na uroczystości rozdania Ryngrafu Witosława

Uczniowie klas I uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego mieli niebywały zaszczyt uczestniczyć w gali uroczystego wręczenia Ryngrafu Witosława za zasługi dla języka kaszubskiego.
Ryngraf Witosława

Wrz 17

Zajęcia profilaktyczne w ramach projektu "ARS"

Uczniowie klas III Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych prowadzonych przez Panią Weronikę Piepiórka z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kartuzach.
Zajecia w ramach projektu ARS

Wrz 10

Program edukacyjny "Zaproś naukowca do szkoły"

Razem w Wydziałem Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zapraszamy na serię wykładów poświęconych najciekawszym zagadnieniom z dziedziny biologii molekularnej, genetyki, biochemii, mikrobiologii, fizjologii oraz ekologii i ochrony środowisk.
Zapros naukowca

Wrz 08

Znak jakości szkoły "Brązowa Szkoła"

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych według Rankingu Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2019”. W województwie pomorskim zajmujemy 22 miejsce.
Perspektywy

Wydarzenia 2019/2020 - czytaj dalej ...

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!