school and education

Wydarzenia 2018/2019

Lip 01

Nasze osiągnięcia

Osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019
Osiagniecia

Cze 12

Na biwaku w Cieszonku

W dniach 12, 13 czerwca klasa I BSI przebywała w Cieszonku, miejscowości niedaleko Sianowa. Spędziliśmy w okolicznym zajeździe piękny, ciepły i słoneczny czas. W okolicy panują znakomite warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym jazdy na rowerze, wędkowania i pieszych wycieczek.
Biwak w Cieszonku


Cze 07

Na edukacyjnej wanodze – Park Edukacyjny Zoo – Egzotyczne Kaszuby

W piątek, 7 czerwca, uczniowie klas I TIR, II BSI, II TŻ, uczestniczący w zajęciach języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacyjnego Zoo – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Poznaliśmy bardzo wiele ciekawostek dotyczących zwierząt. To był miło spędzony czas.
Kaszubskie zoo

Cze 04

Przyroda i Matematyka Pod Żaglami 2019

Młodzież z klasy I TGA wzięła udział w wydarzeniu "Przyroda i matematyka pod żaglami". Kolejny piknik przyrodniczo - żeglarski z odrobiną matematyki za nami. Młodzi przyrodnicy zagrali w edukacyjne gry i mięli możliwość pływać na żaglówkach.
Matematyka i zagle

Maj 30

Wizyta w Arboretum leśników kartuskich

30.05.2019 uczniowie klasy I TAK odwiedzili Arboretum Leśników Kartuskich z przyrodniczą ścieżką edukacyjną im. Jerzego Schwengla. Arboretum to miejsce, w którym kolekcjonuje się drzewa i krzewy oraz zwykle prowadzi się badania nad nimi. Najstarsze drzewa, prawie 200-letnie buki pamiętają jeszcze czasy zakonu Kartuzów...
Arboretum

Maj 30

XVIII Targi Nauki i Kultury

30.05.2019 r w Kartuzach odbyły się XVIII Targi Nauki i Kultury. W tym roku hasłem przewodnim były „Gombrowiczowskie wariacje na temat Moniuszki”. Dziękujemy uczniom z klas graficznych za zaangażowanie w organizację targów!
XVIII Targi Nauki i Kultury

Maj 28

V bieg ku czci Patrona naszej szkoły rtm. Witolda Pileckiego

Patronat nad biegiem objął Starosta Kartuski. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja ZSZiO w Kartuzach, która zdobyła puchar starosty. II miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Natomiast III miejsce zajął ZST w Kartuzach. Gratulujemy!
V bieg Pileckiego

Maj 28

Umowa partnerska z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa

W dniu 28 maja 2019 r. podczas V biegu ku czci rotmistrza Witolda Pileckiego, Pan Dyrektor Kazimierz Klas i Pani Magdalena Szulca Prodziekan Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa podpisali umowę partnerską między Szkołą a Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa.
porozumienie z WSB

Maj 28

3 miejsce w skoku w dal na Wojewódzkiej Licealiadzie w Lekkiej Atletyce

W dniu 28 maja 2019r. Szymon Treder z klasy II TCiPC Odniósł kolejny sukces - 3 miejsce w skoku w dal w wojewódzkiej licealiadzie.
Serdecznie gratulujemy!
lekkoatletyka pomorskie

Maj 25

Trzy brązowe medale Szymona Tredera w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w Lekkiej Atletyce

W dniu 25 maja 2019r. Szymon Treder z klasy II TCiPC zdobył trzy brązowe medale w kategoriach: bieg na 100 m, bieg na 110 m przez płotki, w skoku w dal.
Dawid Chrzęściewski z klasy I TR zdobył 4 miejsce w skoku w dal. Gratulujemy!
lekkoatletyka pomorskie

Maj 22

Licealiada powiatowa w lekkiej atletyce

100 m. I miejsce Szymon Treder
Skok w dal I miejsce Szymon Treder
Sztafeta 4x200m I miejsce Szymon Treder, Dawid Chrzęściewski, Adam Dawidowski, Sebastian Skierka

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
lekkoatletykaj

Kwi 30

Uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorek 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiono - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii, zainscenizowano sejmik uczniowski. Uczniowie popisali się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.
3maj

Kwi 26

Wizyta w ogrodach Frank-Raj oraz Wirty

W kwietniu klasa technikum architektury krajobrazu oraz technikum rolniczego wybrała się na wycieczkę edukacyjną do ogrodów pokazowych Frank-Raj oraz do najstarszego arboretum w Polsce w Wirtach. Przy pięknej pogodzie obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę.
FRANKRAJ


Kwi 24

"Wkopanie pierwszej łopaty" pod budowę sali gimnastycznej

W dniu 24.04.2019r odbyła się uroczysta inauguracja budowy naszej nowej sali gimnastycznej. Na placu budowy zebrali się zaproszeni goście oraz przedstawiciele nadzoru budowlanego, którzy dokonali symbolicznego rozpoczęcia budowy sali poprzez „wkopanie łopaty”.
wkopanie łopaty

Kwi 04

Warsztaty wizażu ze studiem STYLAB

4 kwietnia 2019 r. w ramach akcji „Kwiecień w spódnicy” zostały przeprowadzone warsztaty z wizażu i sztuki charakteryzacji. Zajęcia poprowadziła Pani Marzena Niewiarowska z LABORATORIUM STYLU STYLAB GDAŃSK. Uczennice zachwyciła pasja tworzenia profesjonalnego makijażu!
Warsztaty wizażu ze studiem

Kwi 02

Studenci z Koła Naukowego „Hybryda”

Uczniowie klasy I TAK i TGiPC oraz I TI uczestniczyli w pokazie przygotowanym przez studentów Koła Naukowego „Hybryda” z Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej. Obejrzeliśmy pokazy ognia, trochę wybuchów oraz wiele cennych wskazówek i doświadczeń do wykorzystania w codziennym życiu.
Studenci z Koła Naukowego „Hybryda”

Mar 27

Informatycy w serwerowni firmy Aplitt

Uczniowie klasy pierwszej Technik Informatyk w ramach doradztwa zawodowego mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez informatyków w serwerowni firmy APLITT. Pracownicy firmy bardzo interesująco opowiedzieli nam o pracy systemów operacyjnych.
Informatycy w serwerowni firmy Aplitt

Mar 19

Lekcja historii w Areszcie Śledczym Gdańsk Kurkowa

19 marca 2019 r klasa III TR/Ż spotkała się z rzecznikiem prasowym Aresztu Śledczego mjr. Markiem Stuba, który mówił o odpowie- dzialności młodych ludzi za swoje życie. Zobaczyliśmy teren ścisłego aresztu oraz jego historyczną część, w której zamordowana została 18 –letnia „Inka”.
Areszcie Śledczym Gdańsk

Mar 15

Na „Przygodach Remusa” w Gdyni...

15 marca młodzież ZSP w Przodkowie obejrzała w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni spektakl pt. „Przygody Remusa”. Adaptacją i reżyserią powieści Aleksandra Majkowskiego zajął się Krzysztof Babicki. Spektakl prezentuje wartką, bogatą w perypetie akcję, realność i magię...
Na „Przygodach Remusa” w Gdyni...

Mar 14

Dzień i wieczór z liczbą ?

We czwartek, 14 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole happening pod hasłem „Do 4 x sztuka”, nawiązujący do Światowego Dnia Matematyki. Tego dnia rozegrany został turniej międzyklasowy dla wszystkich klas! Bawiliśmy się w różnego rodzaju gry oraz wiele innych atrakcji. Serdecznie dziękujemy za udział!
Dzień z PI

Mar 13

Powiatowy Turniej Gier Planszowych i Quizów w języku angielskim

W finale drużyn ponadgimnazjalnych zwyciężył zespół gospodarzy Przodkowo przed drugą drużyną z ZSP Przodkowo. Trzecie miejsce zajęły uczennice ZSZiO w Kartuzach. W kategorii zespołów ze szkół gimnazjalnych i podstawowych zwyciężył zespół z SP5 z Kartuz przed gimnazjum w Chmielnie i SP z Sulęczyna. Gratulujemy!
Powiatowy Turniej Gier Planszowych i Quizów w języku angielskim

Mar 12

Uczniowie technikum na zajęciach w największej w Polsce Akademii Programowania

12 marca 2019 r. uczniowie klasy I TI i II TI, spotkali się na zajęciach z programowania w języku JAVA. Specjaliści z działu Marketingu, HR, oraz programiści firmy SOFTWARE DEWELOPMENT ACADEMY przybliżyli nam warunki pracy w firmie informatycznej.
Akademia Programowania

Mar 12

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 12 marca 2019 roku w naszej szkole miał miejsce apel przygotowany przez klasę I TGA z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościo - wego podziemia z lat 1944 - 1963.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Mar 12

Promocja i prezentacja „Geografii Kaszub” prof. Jana Mordawskiego

12 marca uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego uczestniczyli w spotkaniu promującym książkę pomocniczą do nauki języka kaszubskiego i przedmiotu historia i kultura Kaszubów autorstwa prof. Jana Mordawskiego.
Promocja i prezentacja „Geografii Kaszub” prof. Jana Mordawskiego

Mar 08

V ogólnopolski konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

8 marca młodzież naszej szkoły: Ewelina Kurowska, Olga Kleba, Karolina Król, Grzegorz Nagel, Marcin Hazuka wzięli udział w konkursie recytatorskim w gdańskiej siedzibie IPN-u. Z rejonu pomorskiego do konkursu przystąpiło 65 recytatorów, w całej Polsce 320. Gratulujemy pięknych recytacji!
V ogólnopolski konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

Mar 08

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet

Zwycięzcą turnieju została klasa II BSI, 2 miejsce zajęła klasa IV TI, oraz 3 miejsce klasa III TCI. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone medalami, dyplomami i batonikami. Dziękujemy za wspaniałą zabawę! Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych !
Szkolny Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet

Mar 08

Chorąży Antoni Dołęga ps. „Znicz”

W dniu 8.03.2019 dla uczniów klas I i II odbyło się spotkanie połączone z projekcją filmu o losach Chorążego Antoniego Dołęgi ps. „Znicz”, najdłużej ukrywającego się żołnierza antykomunistycznego podziemia. Dziękujemy prowadzącym- Kazimierzowi Borzestowskiemu oraz Ronaldowi Werelich, wnukowi siostry chorążego.
źródło: www.facebook.com/AntoniDolegaZnicz/

Mar 05

Charytatywna kawiarenka

Dnia 5 marca odbyła się kolejna akcja charytatywna dla Gracjana. Klasa II szkoły branżowej pod opieką wychowawcy przygotowała kawiarenkę w naszej szkole. Uczniowie sami przygotowali ciasta, które wszystkim bardzo smakowały. Dziękujemy za udział!
Charytatywna kawiarenka


Mar 5

Warsztaty „Stop hejt” z panią Weroniką Łucyk z Teatru Wybrzeże

5 i 6 marca 2019 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach dotyczących przemocy, hejtu i cyberprzemocy. Pani Weronika Łucyk, na co dzień pracująca w Teatrze Wybrzeże, razem z uczniami tworzyła ciekawe inscenizacje związane z tematem agresji słownej.
STOP HEJT

Mar 1

Cześć żołnierzom niezłomnym!

1 marca młodzież naszej szkoły upamiętniła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w uroczystościach w Kartuzach. O godz. 1800 w par. p.w. św. Kazimierza odbyła się msza św. a następnie przemarsz pod pomnik Danuty Siedzikówny – „INKI”, gdzie złożono kwiaty i znicze.
Cześć żołnierzom niezłomnym!

Lut 28

Charytatywny tłusty czwartek

Dnia 28 lutego w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pt. "tłusty czwartek". Uczniowie z klas II TŻ i III TŻ piekli pyszne pączki pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych. Pieniądze zebrane ze sprzedaży pączków zostały przekazane dla Gracjana, który ma wrodzoną wadę serca. Dziękujemy za udział!
Cześć żołnierzom niezłomnym!

Lut 11

Sukces Szymona!

Uczeń naszej szkoły - Szymon Treder z klasy II Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, brał udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Halowe

Lut 08

Sukces Dominiki!

Dominika Jelińska, uczennica klasy I Technikum Informatycznego, zajęła II miejsce w IV Pomorskim Konkursie Pułkownik Kukliński – Zwycięska Misja. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas Gali finałowej w ZSA-E w Gdyni. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Kukliński

Lut 08

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego "Dwie Rakiety"

Nasza szkoła drużynowo zajęła II miejsce w powiecie. W kategorii młodszej II i III miejsce zajęli: Paweł Roda kl. 2 BSI oraz Wiktoria Krauze kl. 1 TGiPC. W kategorii starszej I miejsce w powiecie zajął Sebastian Naczk kl. IV TI oraz III Martyna Potrykus kl. 2 BSI. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Dwie Rakiety

Lut 07

VI Pomorskie Forum Nasienne 2019

Uczniowie technikum rolniczego w dniu 07.02.2019r wzięli udział w VI Pomorskim Forum Nasiennym zorganizowanym przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.
VI Pomorskie Forum Nasienne 2019

Lut 06

Wizyta w firmie informatycznej ATOS w Olivia Business Centre Gdańsk

06.02.2019 uczniowie klas 3TI oraz 2TI uczestniczyli w wizycie edukacyjnej w międzynarodowej firmie ATOS działającej w sektorze informatycznym. Poznaliśmy specyfikę pracy w programowaniu w języku Java i systemie Android.
Atos

Lut 03

Rocznica "Marszu Śmierci" z obozu Stutthof

03.02.2019 delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystości 74 rocznicy „marszu śmierci” zorganizowanej przez Stow. Kolpinga z Pomieczyna. Wzięliśmy udział we mszy św. w intencji uczestników tego marszu, pochowanych w zbiorowej mogile na cmentarzu w Pomieczynie.
FIlm-Piasnica

Sty 31

O filmie „PIAŚNICA”...

W czwartkowy wieczór, 31 stycznia 2019 r. młodzież ucząca się języka kaszubskiego obejrzała w kinie Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie film „PIAŚNICA” w reżyserii Mariusza Sławińskiego, który opowiada o miejscach i okolicznościach pomorskiej zbrodni na polskich elitach w czasie krwawej jesieni 1939 roku.
FIlm-Piasnica

Sty 29

Pierwsze młodzieżowe spotkanie z medycyną

29 stycznia 2019 r. uczniowie klasy II TŻiUG oraz Branżowej Szkoły I stopnia, po raz pierwszy uczestniczyli w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną, organizowanych przez Okręgową Izbę Lekarską w Gdańsku w auli ATHENEUM GEDANENSE NOVUM w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
GUMED

Sty 29

Wycieczka klasy 3TCI

29 stycznia klasa 3 TCI byla na wycieczce w Gdańsku. W pierwszej kolejności uczniowie poszli na kręgle do U7, gdzie świetnie się bawili. Po kręglach wszyscy złożyli hołd Ś.P. Panu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi w Bazylice Mariackiej.
Kręgle

Sty 28

1 miejsce Powiatu Kartuskiego w Rankingu Samorządów 2018!

Powiaty kartuski, augustowski, tomaszowski, miasto Nowy Sącz oraz gminy: Płońsk i Chełmiec to liderzy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2018, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich. Serdecznie gratulujemy wszystkim mieszkańcom powiatu!
Samorzad

Sty 24

Odwiedziliśmy klasy podstawowe i gimnazjalne w Bojanie

Przedstawiliśmy nasze kierunki kształcenia, opowiedzieliśmy jak wygląda życie naszej szkoły na co dzień. Zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli z firmy FKP Pomieczyno, którzy przedstawili za pomocą filmu i prezentacji pracę w firmie oraz najnowocześniejsze „drapacze chmur”.
Bojano

Sty 16

Uczniowie z klasy IV technik grafik w firmie „Grafix”

16 stycznia 2019 r. uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami firmy GRAFIX, zapoznać się z procesem tworzenia nadruków, etykiet, jak również przyjrzeć się pracy w dziale produkcji. Mogliśmy poznać najnowsze maszyny stosowane w poligrafii.
Uczniowie z klasy IV technik grafik w firmie „Grafix”

Sty 04

W premierowy, piątkowy wieczór...

W piątkowy wieczór, 4 stycznia młodzi Kaszubi gościli w SP w Sulęczynie, gdzie odbyła się premiera animacji poklatkowej wybranych fragmentów powieści Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”. Podziwialiśmy dbałość o szczegóły i sztukę wykonania postaci i przedmiotów wyrzeźbionych przez p. Irenę Brzeską.
W premierowy, piątkowy wieczór...

Sty 03

X Turniej Matematyczny

Po raz dziesiąty rozpoczynamy Turniej Matematyczny. Jubileuszowa edycja będzie okazją do spotkania i włączenia coraz szerszych kręgów nauczycieli matematyki i ich wspaniałych uczniów. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i zadaniami na styczeń Strefa szkoły->Konkursy.
X Turniej Matematyczny

Gru 18

Klasa I TIR w Centrum Rozwoju Talentów

18 grudnia 2018 r. klasa pierwsza TIR uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez psychologów i doradców zawodowych z Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. Warsztaty były czasem bardzo intensywnej pracy zespołowej, uczestnicy kończyli zajęcia z dużym entuzjazmem i uśmiechem na twarzach.
Warsztaty CRT

Gru 17

Rocznica Grudnia '70 w Goręczynie

17 grudnia 2018r. delegacja składająca się z Pocztu Sztandarowego naszej szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim na czele z Panem Dyrektorem uczciła na cmentarzu w Goręczynie pamięć jednej z ofiar Grudnia '70 - Ludwika Piernickiego.
Grudzien

Gru 17

Warsztaty WSB

17 grudnia 2018 r. studenci z Wyższej Szkoły Bankowej spotkali się z uczniami klas drugich, trzecich i czwartych Technikum, aby przedstawić ofertę studiów w Wyższej Szkole Bankowej. Odbyły się również warsztaty poświęcone tematyce „Blogera”, jak tworzyć blog, jak zostać blogerem.
Warsztaty WSB

Gru 14

Warsztaty Bożonarodzeniowe

14 grudnia 2018r. uczniowie klasy II TŻiUG wzięli udział w Warsztatach Bożonarodzeniowych organizowanych przez ZSP w Sierakowicach. Uczestnicy dekorowali stół wigilijny, piekli i dekorowali pierniki oraz wzięli udział w pokazie kuchni molekularnej oraz nauczyli się produkcji masy cukrowej.
Warsztaty

Gru 14

Wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie Autoprezentacja

14 grudnia 2018 r. uczennice z klasy II TCPG: Nikola Cybula i Ewelina Kurowska po raz pierwszy wzięły udział w konkursie Autoprezentacja. Nikola otrzymała wysoką ocenę podczas rozmowy. Ewelina otrzymała wyróżnienie i wiele bardzo wysokich not za podejście, zaangażowanie i profesjonalizm. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyróżnienie dla Eweliny Kurowskiej podczas VIII Powiatowego Konkursu Autoprezentacja

Gru 13

13 grudnia – pamiętamy!

13 grudnia klasy I SBI, I TIR, I TCPG/ TAK z nauczycielami pojechały na plac Solidarności przy Stoczni Gdańskiej, gdzie pod pomnikiem Trzech Krzyży upamiętniły wydarzenie wybuchu stanu wojennego w 1980 roku. Delegacje klas złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz.
13 grudnia – pamiętamy!

Gru 11

3 TCI bierze udział w akcji "Szlachetna Paczka"

Celem jest wsparcie dwóch rodzin z Gdańska i Kościerzyny, dla których uczniowie zebrali środki czystości oraz żywność. Razem udało nam się zebrać cztery duże kartony produktów. Mamy nadzieję, że nasza pomoc pomoże tym rodzinom godnie przeżyć święta.
Szlachetna paczka

Gru 6

VI Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt

Dnia 6. 12. 2018 r. w ZSZiO w Kartuzach odbył się Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, zaś reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom i liczymy na dalsze sukcesy!!!
VI Mikołajkowy Turniej Siatkówki Dziewcząt

Gru 4

Zbiórka słodyczy dla Gdańskiego Hospicjum Dziecięcego

Zbiórka przerosła nasze oczekiwania, zebraliśmy mnóstwo słodyczy, do akcji włączyli się Samorząd Uczniowski, Nauczyciele oraz Pracownicy szkoły. Jesteśmy dumni, że nasz pomysł zyskał takie uznanie. Dary zostały odebrane przez Panią Dorotę Kaszubowską z GHD w dniu 4 grudnia 2018 r. Dziękujemy!
Hospicjum

Gru 1

Atrakcyjna sobota w Żukowie

W sobotę, 1 grudnia uczestniczyliśmy w II Międzykongresowym Zjeździe Młodych Kaszubów w Żukowie. Mieliśmy do wyboru bogatą ofertę warsztatową: medialną, wokalną, taneczną, teatralną, historyczną, kulturową. Wybraliśmy warsztaty medialne. Pod opieką Roberta Groth z Radia Gdańsk był to owocnie spędzony dzień.
Atrakcyjna sobota w Żukowie

Lis 28

I Powiatowy Konkurs "Skuteczna rozmowa z klientem"

Dnia 28.11.2018 troje uczniów klasy 2 branżowej szkoły I stopnia wzięło udział w I Powiatowym Konkursie "Skuteczna rozmowa z klientem" zorganizowanym przez ZSP w Sierakowicach. Zadania były wymagające i jednocześnie bardzo ciekawe i zajmujące.
I Powiatowy Konkurs

Lis 26-28

Zbiórka słodyczy dla Gdańskiego Hospicjum Dziecięcego

Klasa 3 TRŻ wraz z wychowawcą organizuje zbiórkę drobnych słodyczy lub pieniędzy na zakup słodyczy dla GHD. Zbiórka trwa od poniedziałku do środy (26-28 listopada). Podarunki będą zbierane w klasach. Bardzo prosimy o dołączenie do naszej zbiórki!
Zbiórka słodyczy dla Gdańskiego Hospicjum Dziecięcego

Gru 3-7

Propozycja bezpłatnych kursów w ramach projektu na 2019 rok

Zapisy na kursy będą odbywać się od 3 do 7 grudnia 2018r, w gabinecie kierownika szkolenia praktycznego - sala nr 8. Warunkiem utworzenia grupy kursowej na terenie danej miejscowości/powiatu jest zebranie min. 5 osób. Serdecznie zapraszamy!
Propozycja bezpłatnych kursów w ramach projektu na 2019 rok

Lis 21

Konkurs na symulację rozprawy sądowej

21 listopada 2018r. uczniowie klasy III TCI wzięli udział w IV Pomorskim Tygodniu Edukacji Prawnej, w ramach którego, odbył się konkurs na symulację rozprawy sądowej. Uczniowie zaprezentowali rozprawę procesu karnego. Za zaangażowanie, realizm wykonania zostali wyróżnieni i otrzymali liczne nagrody. Gratulacje!
Konkurs na symulację rozprawy sądowej

Lis 21

Niezwykła lekcja historii w Gdańskim Areszcie Śledczym

Oprócz pogadanki na temat pracy i funkcjonowania Aresztu oraz konsekwencji prawnych związanych z niewłaściwą postawą społeczną, mogliśmy zejść do historycznej części Aresztu Śledczego na ul. Kurkowej, gdzie po długim cierpieniu, zamordowano Inkę i Zagończyka.
Niezwykła lekcja historii w Gdańskim Areszcie Śledczym

Lis 20

Spotkanie z przedstawicielkami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku

„Savoir vivre” w szkolnej ławce oraz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. 20 listopada gościliśmy Panie pracujące w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku, które przeprowadziły warsztaty dla uczniów z zakresu zachowania protokołu podczas spotkań oficjalnych jak i towarzyskich.
Spotkanie z przedstawicielkami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa W Gdańsku

Lis 19

Nauka Pythona w Solw'IT Gdańsk

W dniu 19.11 uczniowie najstarszych klas informatycznych uczestniczyli w niecodziennych lekcjach. Gościliśmy w firmie Solw'IT Gdańsk, gdzie w miłej i fachowej atmosferze mogliśmy poznać podstawy języka Python, dynamicznie rozwijającego się na rynku IT oraz usłyszeć o cechach dobrego testera.
Nauka Pythona w Solw'IT Gdańsk

Lis 19

Spotkanie na Uniwersytecie Gdańskim

19.11 uczący się języka kaszubskiego z kl. I pojechali na UG – wydział Filologiczno – Historyczny i byli słuchaczami prof. Tadeusza Linknera, który wykładał o nietuzinkowych postaciach epoki Młodej Polski - Stanisławie Przybyszywskim i Józefie Czyżewskim oraz ich związkom z Gdańskiem, Kaszubami i Pomorzem.
Spotkanie na Uniwersytecie Gdańskim

Lis 16

III Konwent Bezpiecznej Szkoły - Cyfrowobezpieczni.pl

Jak zapewnić uczniowi bezpieczeństwo w sieci? Zapraszamy uczniów i nauczycieli do przejścia kursu "Jak zapewnić uczniowi bezpieczeństwo w sieci" na poziomie podstawowym. Dowiesz się z niego, jakie najczęściej zagrożenia są spotykanie w Internecie i jak skutecznie im przeciwdziałać.
III Konwent Bezpiecznej Szkoły - Cyfrowobezpieczni.pl

Lis 16

II Powiatowa "Debata oksfordzka"

16.11.2018 w ZSP Somonino odbyła się II Powiatowa "Debata oksfordzka". Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. Skład drużyny: Dominika Jelińska, Jonatan Drygiel, Bartłomiej Hinc, Adam Legieć. "Najlepszym Mówcą" konkursu została Dominika Jelińska. Gratulujemy !!!
II Powiatowa

Lis 15

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych, Olimpiada BHP

W finale Olimpiady BHP nasz uczeń Jakub Baranowski zajął III miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Absolwent naszej szkoły Michał Jank zajął I miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych w powiecie kartuskim. Gratulujemy!
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

Lis 15

W piaśnickiej ciszy...

15 listopada uczący się języka kaszubskiego oraz klasa I SBI odbyła wycieczkę do Lasów Piaśnickich k/ Wejherowa, gdzie od października 1939r. do kwietnia 1940r. hitlerowcy wymordowali od 12 do 14 tys. osób z regionu Kaszub, Pomorza oraz Niemiec i około 100 dzieci. Ogromny obszar lasu zajmują groby i symboliczne pomniki.
W piaśnickiej ciszy...

Lis 13

Współpraca z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku

13 listopada 2018 r. uczniowie klasy TAK, mieli pierwsze spotkanie z wykładowcą akademickim i pracownikiem Zarządu Dróg i Zieleni Panem Witoldem Burkiewicz, specjalistą z zakresu architektury zieleni oraz Panią Eweliną Latoszewską Kierownikiem Działu Utrzymania Zieleni.
Współpraca z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdańsku

Lis 09

„Patriotyczne śpiewanie”

W 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę udostępniamy prezentację zawierającą pieśni i piosenki patriotyczne. Utwory ułożone są chronologicznie, aby stanowiły wędrówkę przez polską historię od czasów rozbiorowych po współczesność. Śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne oddajmy hołd wszystkim, dzięki którym jesteśmy Polakami, radujemy się wolnością, mamy własne, suwerenne państwo.
Śpiewajmy na chwałę Rzeczypospolitej!
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Patriotyczne śpiewanie

Lis 09

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! „Rekord dla Niepodległej”

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas uroczystego apelu, wspólnie w całym kraju zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Wspaniałe przeżycie!
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Lis 09

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! „BIEG 100 KM”

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:30, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie biegliśmy100 km dla Polski wokół pobliskiego jeziora. Dziękujemy za udział!
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

Lis 09

Nasi uczniowie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

09.11.2018r. uczniowie klas TŻiUG oraz Branżowej Szkoły I Stopnia, mieli okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu, który wygłosił dr Witold Kozirok. Tematem przewodnim był „Cukier- nieuświadomione uzależnienie”.
Nasi uczniowie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Lis 08

Posadziliśmy 100 kwiatowych cebulek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Uczniowie klas technikum architektury krajobrazu oraz technikum rolniczego aby uczcić 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości postanowili posadzić 100 kwiatowych cebul, aby wiosną pięknie ozdobiły przyszkolny ogródek.
Posadziliśmy 100 kwiatowych cebulek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Lis 06

Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny

6.11.2018 r. odbył się VIII Piknik na Kaszubach, w którym udział wzięły szkoły z Kielna, Kościerzyny, Somonina, Sierakowic, Kowalewa, Kartuz, Czeczewa, Szemudu, Pomieczyna, Przodkowa i Gdańska. Dwunastoosobowe jury na czele z Panem Gachewiczem, szefem kuchni z Hotelu Zamek Gniew, oceniało kulinarne prace.
Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny

Paź 31

"List do Niepodległej"

Każdy z nas wie, że rok 2018 jest szczególny dla Polaków. Dokładnie 100 lat temu Polska stała się niepodległym krajem. Właśnie z tej okazji w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję pisania listu do Niepodległej pt. ,,List do Ojczyzny". Mile widziane kolejne prace uczniów. Czekamy również na listy od nauczycieli!
List do Niepodległej

Paź 30

Szkolny turniej tenisa stołowego

W dniu 30 października na hali widowiskowo-sportowej w Przodkowie odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. Po zaciętych rywalizacjach 1 miejsce wśród chłopców zajął Sebastian Naczk z kl. IV TI, a wśród dziewcząt Wiktoria Krauze z kl. I TI. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Szkolny turniej tenisa stołowego

Paź 29

W Centrum Rozwoju Talentów Gdańsk

29 października 2018r. odbyło się spotkanie uczniów klasy I Technik Architektury Krajobrazu oraz Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej z mówcą motywacyjnym, coachem, specjalistą od komunikacji - Piotrem Buckim w Centrum Rozwoju Talentów Gdańsk
W Centrum Rozwoju Talentów Gdańsk

Paź 24

TARGI PRACY FUTURE3 GDAŃSK

24 października 2018 r. uczniowie klasy III TCI, odwiedzili największe na Pomorzu targi pracy branży IT organizowane przez zespół ludzi tworzących niezależne, comiesięczne konferencje dla osób poszukujących inspiracji pod nazwą 3camp i tech.3camp.
TARGI FUTURE3 GDAŃSK

Paź 24

Na placu przy Stoczni Gdańskiej…

24 października uczniowie klasy ISBI wzięli udział w wycieczce do Gdańska, gdzie zwiedzili plac przy Stoczni Gdańskiej, poznali historię Trzech Krzyży przed Stocznią.
Stocznia Gdańska

Paź 24

W Bielickowie

24 października uczniowie uczący się języka kaszubskiego odbyli wanogę do skansenu pp. Bielickich w Kawlach Dolnych. „Bielickowo” słynie z bogatej kolekcji starych pojazdów i maszyn rolniczych.
W Bielickowie

Paź 22

Na Uniwersytecie o Günterze Grassie

22 października uczniowie klas IV uczący się języka kaszubskiego byli słuchaczami Miłosławy Borzyszkowskiej-Szewczyk, która wygłosiła wykład pt. "Günter Grass a kaszubszczyzna. Literackie obrazy pisarza z Wrzeszcza".
Na Uniwersytecie o Günterze Grassie

Paź 13

Na dyktandzie kaszubskim w Kolbudach

13 października uczennice klasy IV: Patrycja Andryskowska, Paulina Kurowska, Klaudia Dampc wzięły udział w XVII już Dyktandzie Kaszubskim, które w tym roku odbyło się w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.
Na dyktandzie kaszubskim w Kolbudach

Paź 12

Odznaczenia Państwowe dla naszych nauczycieli!

12.10.2018 r. w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń, medali i nagród dla wyróżniających się pracowników oświaty województwa pomorskiego. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczał Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich w towarzystwie Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Moniki Kończyk.
Dzień Edukacji Narodowej

Paź 11

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11.10.2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu Pocztowi Sztandarowemu, przedstawiono nowy Samorząd Szkolny. Apel zakończono zabawną częścią artystyczną opowiadającą o życiu szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej

Paź 04

Międzynarodowe Targi Poznańskie

W dniach 01-04.10 uczestniczyliśmy w Targach pt. "4 PRINT WEEK 3D, DIGITAL, INDUSTRY, OFFSET". 4 PRINT WEEK to doskonałe forum dyskusji o rozwoju technologicznym rynku poligraficznego w Polsce.
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Paź 02

Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej

2 października uczniowie klasy III TCI udali się na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Obejrzeli wystawę główną tworzącą trzy bloki: ”Droga do wojny”, ”Groza wojny” i „Długi cień wojny”.
Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowe

Paź 02

Uczniowie klasy Technik Architektury Krajobrazu w "Centrum Ogrodniczym Justynka" Gdańsk

W dniu 02.10.2018r. Mieliśmy niebywałą okazję poznać osobiście Panią Justynę Kaletę prowadzącą program telewizyjny „Kwiaty i Ogrody” oraz wysłuchać ciekawych informacji o roślinach, sposobie pielęgnacji a także uzyskać cenne informacje o zawodzie architekta krajobrazu.
Centrum Ogrodniczym Justynka

Wrz 28

Obejrzeliśmy „Kamerdynera”

28 września uczniowie uczący się języka kaszubskiego obejrzeli projekcję filmu Filipa Bajona „Kamerdyner”. Film wzbudził wiele emocji i wzruszeń. Pokazał skomplikowaną sytuację na Pomorzu w pierwszej połowie XX wieku. Zbrodnia w Lasach Piaśnickich w pobliżu Wejherowa wywołała na młodzieży szczególne wrażenie. Warto obejrzeć i podjąć próbę refleksji.
Kamerdyner

Wrz 27

„Let’s do it” South Baltic initiative to Stop Climate Change

W dniu 27.09.2018 gościliśmy w ramach międzynarodowego projektu „Let’s do it” South Baltic initiative to Stop Climate Change”, nauczycieli i uczniów w wieku 14 – 16 lat z Polski, Niemiec oraz Danii, którzy przedstawili nam program artystyczny.
South Baltic initiative to Stop Climate Change

Wrz 26

Klasa IV TI na wycieczce "Śladami Guntera Grassa"

W dniu 26.09.2018r. klasa IV TI odwiedziła trasę turystyczną w Gdańsku Wrzeszczu "Śladami Guntera Grassa", która prowadzi przez miejsca, w których wychowywał się najbardziej znany mieszkaniec Gdańska-Wrzeszcza, pisarz-noblista, autor m.in. "Blaszanego bębenka" - Gunter Grass.
Klasa IV TI na wycieczce

Wrz 21

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW

W dniu 21 września klasy TR oraz TAK uczestniczyły w AGRO SHOW organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. AGRO SHOW to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn, urządzeń rolniczych i ogrodniczych.
Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO

Wrz 21

Teatr kukiełkowy Pani Ireny

21 września uczniowie uczący się języka kaszubskiego mieli wspaniałą okazję obejrzeć w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach teatr kukiełkowy p. Ireny Brzeskiej. Rzeźbiarka przedstawiła legendę o powstaniu Chmielna, mistrzowsko wcielając się w role swoich bohaterów. Młodzież poznała tajniki pracy w drewnie.
Teatr kukiełkowy Pani Ireny

Wrz 21

Spotkanie z panem Kajetanem Rajskim

W dniu 21 września w naszej szkole gościliśmy pana Kajetana Rajskiego, autora książki pt. ,,Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych". Książka zawiera dwanaście rozmów, które autor prowadził z synami i córkami żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego po drugiej wojnie światowej.
Spotkanie z panem Kajetanem Rajskim

Wrz 19

Akcja integracja!

19 września klasy I SBI, I TIR i I TGA pojechały do Garczyna, gdzie podczas specjalnie zorganizowanych zajęć na świeżym powietrzu miały okazję bliżej się poznać, przyjrzeć się sobie i zakolegować. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Pierwsze przeżycia mamy już za sobą!
Akcja integracja

Wydarzenia 2017-2018 - Czytaj dalej ...

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!