school and education

Wydarzenia 2017/2018


Lip 09

Badanie lekarskie dla klas I

W dniach 11 - 12 lipca 2018 będzie obecny lekarz POZ w celu wydania zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w wybranym zawodzie - zobacz listę. Osoby z drugiego wyboru będą miały lekarza w sierpniu.
Badania

Cze 14

Nominacja Kamili Richert do projektu "Poławiacze Pereł"

Wójt Gminy Przodkowo pogratulował Kamili Richert z klasy II TCPG, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, nominacji przez Zespół Szkół w Przodkowie do projektu „Poławiacze Pereł” 2018
Nominacja Kamili Richert do projektu

Cze 06

Gościliśmy w Tursku

6 czerwca na zaproszenie p. Izabelli Marczyńskiej i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Tursku mogliśmy uczestniczyć w Dniu Kaszubskim w malowniczej miejscowości położonej koło Miastka
Gościliśmy w Tursku

Maj 28

Wanoga do Borska

W okresie od 28 do 30 maja uczniowie - pasjonaci Kaszub odbyli wycieczkę krajoznawczą do Borska, gdzie przywitała ich piękna pogoda...
Wanoga do Borska

Maj 24

Licealiada powiatowa w lekkoatletyce

Szymon Treder okazał się najlepszy w skoku w dal (I miejsce) oraz III miejsce w biegu na 100m. Michał Drawc zajął I miejsce w biegu na 1000m. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Licealiada powiatowa w lekkoatletyce

Maj 29

XVII Targi Nauki i Kultury Powiatu Kartuskiego

Tematem tegorocznych Targów było Tango. Wydarzenie rozpoczął flash mob – wspólne tańczenie Tanga na Kartuskim Rynku przy akompaniamencie akordeonistów.
XVII Targi Nauki i Kultury Powiatu Kartuskiego


Maj 25

Digital Painting, czyli cyfrowe malowanie w Wyższej Szkole Bankowej

Młodzież z technikum grafiki i poligrafii cyfrowej brała udział w warsztatach tworzenia gry biznesowej „Milion na Bank” oraz w wykładzie pt. „Jak być youtuberem”– Social Media od kuchni.
Digital Painting

Maj 18

Zapraszamy na kierunki:

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, oraz do Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz.
Zapraszamy na kierunki:

Kwi 24

I Powiatowy Konkurs „Zagadki logiczne i matematyczne”

Drużyna złożona z uczniów klasy I Szkoły Branżowej I Stopnia - Żaneta Drewniak, Wojciech Groth, Dawid Wicki, Martyna Potrykus i Paulina Stromska - zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
I Powiatowy Konkurs „Zagadki logiczne i matematyczne”

Kwi 23

Wyjazd studyjny Technikum Rolniczego

Uczniowie kl. II TR, w ramach projektu ”Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”, byli na wycieczce dydaktycznej w Rodzinnym Gospodarstwie Haase Farm w Steblewie i w Barniewicach.
Wyjazd studyjny Technikum Rolniczego

Kwi 18

X Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Michał Węsora z klasy IV technikum rolniczego zajął 10 miejsce w kraju! Dodatkowo uczestniczył w prezentacji firmy Stihl i Kramp, w szkoleniach KRUS i odbył spotkania ze studentami Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ERGONOMII

Kwi 13

I miejsce w VI Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego „Mistrz parafrazy”

Jakub Piskorski, uczeń z klasy IV TI świetnie się zaprezentował, uzyskał najlepszy wynik i zajął I miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy!
I miejsce w VI Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego „Mistrz parafrazy”j

Kwi 12

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

12 kwietnia w Żukowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym Robert Niklas, uczeń klasy IV TI zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Kwi 8

Remusowa Kara 2018 – finał we Wdzydzach

Pobyt we Wdzydzach był nagrodą za nagranie kaszubskiego dubbingu do filmu „Shrek” oraz nagranie słuchowiska do tekstu Jana Drzeżdżona „W niedzelny wieczór”.
Remusowa Kara 2018 – finał we Wdzydzach

Mar 28

Wyróżnienie w konkursie projektów „Razem do zawodu” w branży ICT i elektronika

Informatycy z kl. IV TI: Łukasz Narloch, Damian Szymański oraz Patryk Frankowski pod opieką p. Renaty Leszczyńskiej wyróżnieni za innowacyjną aplikację "MOVERSE"!
Wyróżnienie w konkursie projektów Razem do zawodu

Mar 22

I miejsce w wojewódzkim konkursie kulinarnym ‘’FRANKOFONIA’’

V Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny „FRANKOFONIA 2018” w którym I miejsce przyznano Kamilowi Tutkowskiemu z klasy 4TŻA i Aleksandrze Formella z klasy 3TŻ. Serdecznie gratulujemy!
I miejsce w wojewódzkim konkursie kulinarnym ‘’FRANKOFONIA’’

Mar 20

Konkurs "Talent Roku 2018"

Uczennica klasy II TŻ Olga Kleba wzięła udział w Powiatowym Konkursie "Talent Roku 2018" zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Kartuzach na Klasztornej.
Talent roku


Mar 08

Jakub Piskorski – Finalistą IX Bałtyckiego Konkursu z Języka Angielskiego

Uczeń z klasy IV TI zdobył tytuł finalisty w IX Bałtyckim Konkursie z Języka Angielskiego organizowanym przez Wydział Humanistyczny Politechniki Koszalińskiej.
Jakub Piskorski – Finalistą IX BałtyckiegoKonkursu z Języka Angielskiego

Mar 02

V Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

Damian Szymański, z klasy IV TI zajął III miejsce w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Anglojęzycznej, który odbył się w ZSZiO w Kartuzach.
V Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

Mar 01

XIII Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „Speakers’ Corner”

Michał Miroński, Jakub Piskorski oraz Damian Szymański reprezentowali naszą szkołę w XIII Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego „Speakers’Corner”, który odbył się w I LO w Kartuzach.
XIII Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego Speakers’ Corner

Mar 16

Kibicowaliśmy gdańskiemu Treflowi

Drużyna z ZSP w Przodkowie zasiadła trybuny podczas kaszubskiego meczu w Ergo Arenie, gdzie Gdańsk Trefl zwyciężył z Curpum Lubin 3:0.
Kibicowaliśmy gdańskiemu Treflowi

Mar 10
Historie Bohaterów Niezłomnych

Mar 8

Szkolny Turniej Siatkówki z okazji Dnia Kobiet

W dniu 7 marca 2018r. odbył się szkolny turniej gry w siatkówkę zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Odbywał się on z okazji Dnia Kobiet, ale udział brali wszyscy uczniowie, którzy tylko wyrazili do tego chęci.
Szkolny turniej siatkówki

Mar 6

Po raz drugi recytowali „PónaTadeùsza”

6 marca 2018 r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się Kaszubski Konkurs Recytatorski „W romantycznej scenerii – rzecz o „Panu Tadeuszu”. Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych deklamowała w języku kaszubskim fragmenty z „PónaTadeùsza” związane z kulinariami.
Konkurs kaszubski

Mar 1

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018 r. uczniowie z klasy II TR/TŻ i UG przygotowali uroczysty Apel o Żołnierzach Niezłomnych, główną bohaterką była 17 – letnia Danuta Siedzikówna „INKA”.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Mar 16

Powiatowy Turniej Gier Planszowych i Quizów w języku angielskim i DZIEŃ Z LICZBĄ PI

ZSP Przodkowo serdecznie zaprasza na Powiatowy Turniej Gier Planszowych i Quizów w języku angielskim, który odbędzie się 16 marca 2018 o godzinie 900. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego.
Gry planszowe

Lut 27

Graficy na warsztatach w WSB w Gdańsku

Młodzież klasy II i III TCPG wzięła udział w 4 – godzinnych warsztatach graficznych, które odbyły się w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Uczniowie mieli możliwość m. in. tworzyć profesjonalne plakaty.
Graficy na warsztatach

Lut 23

Warsztaty florystyczne i graficzne w Sopockiej Szkole Wyższej

Uczniowie klasy ITŻ/TCPG i IIITŻ w dniu 23 lutego 2018 r. mieli okazję uczestniczyć w warsztatach graficznych oraz florystycznych przygotowanych przez pracowników naukowych oraz studentów SSW.
Na warsztatach florystycznych

Lut 20

W gdańskich fortecach

Młodzież ucząca się języka kaszubskiego zdobyła szczyt Góry Gradowej w Gdańsku. W dawnych fortecach mieści się obecnie Gdańskie Centrum Hewelianum, w którym młodzież uczestniczyła w bardzo ciekawie przygotowanych zajęciach pt. „W rytmie czasu”.
W gdańskich fortecach

Lut 15

Na spotkaniu z autorami podręcznika „Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece”

15 lutego w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach odbyło się spotkanie autorskie z p. Felicją Baska – Borzyszkowską i p. Wojciechem Myszk, którzy są twórcami trzech podręczników pt. „Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece”.
Na spotkaniu z autorami podręcznika „Jô w Kaszëbsczi, Kaszëbskô w swiece”

Sty 26

Ferie zimowe

Z okazji ferii zimowych, życzę Wam, drodzy Nauczyciele i Uczniowie bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Wszystkim życzę bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii. Do miłego spotkania!
Ferie

Sty 24

Współpraca z firmą informatyczną Atos Polska

Uczniowie klasy II w zawodzie technik informatyk i technik cyfrowych procesów graficznych uczestniczyli w wizycie studyjnej w gdańskim biurze firmy Atos Polska, finansowanej w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.
atos

Sty 18

Spacerkiem po Gdańsku…

18 stycznia uczniowie uczący się języka kaszubskiego skorzystali z projektu Gdańskich Miniatur, którego założeniem jest gra miejska - spacer po Gdańsku. Temat zwiedzania brzmiał: „ Zielone miasto. Cis – Grodzisko”.
Spacer po Gdańsku

Gru 22

Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Nasza szkoła wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który organizował ZSZiO w Kartuzach, gdzie wywalczyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Siatkówka

Gru 22

Gwiôzdczi... żeby tradycji stało się zadość

Kaszubskie Gwiôzdczi wchodziły do sal, gdzie odbywały się jeszcze lekcje, żeby przypomnieć, że już niebawem Wigilia i Święta Bożego Narodzenia, wszystkim życząc szczęścia, zdrowia i wszelkiej obfitości.
Gwiazdki

Gru 19

Warsztaty Bożonarodzeniowe

19 grudnia 2017r. uczennice klasy II TŻiUG wzięły udział w Warsztatach Bożonarodzeniowych o tematyce "Piernik w świątecznym wydaniu".
Warsztaty bozonarodzeniowe w Sierakowicach ZSP PRZODKOWO

Gru 19

"Poznaj swoje prawa w pracy"

Uczniowie Kinga Wierzbicka oraz Szymon Kupper wzięli udział w regionalnym etapie konkursu o prawie pracy i BHP „Poznaj swoje prawa w pracy”, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.
Poznaj swoje prawa w pracy

Gru 14

Warsztaty i konkurs finałowy akcji pt."Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole"

Konkurs finałowy odbył się w Wejherowie. Zwyciężyła drużyna z ZSP w Przodkowie – Wiktoria Skrzypkowska i Patrycja Deyk z klasy II TŻiUG. Gratulujemy!
Warsztaty

Gru 08

I Międzyszkolny konkurs Interpretacyjny Poetów Europejskich

W konkursie pt. „Warto spojrzeć na poezję z innej strony" wiersze G. G. Byrona, A. Achmatowej, W. Wysockiego, R. Rilkego i J. Jimeneza interpretowali E. Kurowska z kl. I TG, K. Frankowska, A. Nojmiler i S. Płotka z kl. II TCI oraz P. Richert z kl. III TI.
Konkurs recytatorski

Gru 15

Wyróżnienie i III miejsce w powiatowym konkursie "Autoprezentacja"

Uczniowie Sławomir Jabłonkowski i Sebastian Wenta z kl. III TI wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Autoprezentacja. Zadaniem uczestników było zaplanowanie swojej ścieżki rozwoju zawodowego wraz ze stażem pracy, okresem nauki i przygotowanie dokumentów aplikacyjnych.
Wyróżnienie i III miejsce w powiatowym konkursie Autoprezentacja

Gru 18

Gala Stypendialna w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

18.12.2017 odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów-Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu pozakonkursowego ”Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych.”
Gala Stypendialna w Polskiej Filharmonii

Gru 18

Uczestniczyliśmy w obchodach Stanu Wojennego

Młodzież klas I ZSP w Przodkowie z pocztem sztandarowym i wychowawcami wzięła udział w obchodach Stanu Wojennego oraz Grudnia 1970 pod Pomnikiem Trzech Krzyży w Gdańsku.
Stan wojenny

Gru 18

W przedświąteczny czas...

Młodzież ucząca się języka kaszubskiego zorganizowała 18 grudnia w bibliotece szkolnej, w godzinach popołudniowych świąteczno – noworoczne spotkanie z opłatkiem i obiadem. W blasku świec, przy kolędowym śpiewie, w miłej atmosferze czytaliśmy o dawnych bożonarodzeniowych zwyczajach na Pomorzu.
Kaszubski

Gru 15

Powiatowy turniej tenisa stołowego

Drużyna męska w składzie: Sebastian Naczk kl. III TI oraz Paweł Roda kl 1SB1 zajęła II miejsce. Drużyna żeńska w składzie: Marta Bobkowska kl. IV TR oraz Martyna Potrykus 1SB1 zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Licealiada

Gru 13

Wycieczka do Warszawy

W dniu 12 i 13 grudnia uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Warszawie. Wyjazd został ufundowany przez Pana Posła Stanisława Lamczyka i CIE w Kartuzach. Wyjazd był nagrodą za udział w uroczystościach 11 Listopada, Święta Odzyskania Niepodległości i przygotowanie Haapeningu pt. ,,Jak Feniks…”.
Wycieczka do Warszawy

Gru 13

Na finale „MesterkBelnegoCzetanio”

13 grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie odbył się finał regionalny kaszubskiego konkursu „MesterkBelnegoCzetanio”. Bardzo nam miło, że na finale nie zabrakło uczniów naszej szkoły – reprezentowała nas uczennica klasy I TŻ Martyna Skorowska.
Na finale „MesterkBelnegoCzetanio”

Gru 12

Dzień programisty w Kainos

W dniu 12 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II i III Technik Informatyk mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca programisty w firmie Kainos Gdańsk. Polskie biuro Kainos powstało wiosną 2007 roku. Obecnie zatrudnionych jest ponad 230 osób z powodzeniem realizując projekty dla klientów z Wielkiej Brytanii oraz USA.
Kainos

Gru 01

„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”

W myśl przysłowia, młodzież uczęszczająca na lekcje języka kaszubskiego zorganizowała w piątek, 1 grudnia w godzinach wieczornych spotkanie andrzejkowe. Przy pysznie nastawionym stole, świecach, dobrej muzyce, no i oczywiście czarach czas mijał bardzo szybko.
Andrzejki

Gru 01

Wizyta w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska

Dnia 30 listopada klasa II Technikum rolniczego, pod opieką Pani Stefanii Cholcha oraz Magdaleny Trepczyk, odwiedziła Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawym spotkaniu edukacyjnym dotyczącym monitoringu jakości powietrza.
Wizyta w Wojewódzkim Inspektoracie

Lis 30

„Warto spojrzeć na poezję z innej strony”

W czwartek, 30 listopada w auli szkoły odbyły się szkolne eliminacje konkursu twórców poezji europejskiej pt. „Warto spojrzeć na poezję z innej strony”.
„Warto

Lis 30

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Dnia 15.11.2017r. w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o Mistrzostwo Szkoły. Do turnieju zgłosiło się 15 dziewcząt oraz 18 chłopców. Po zaciętej walce Mistrzem Szkoły został Sebastian Naczk zaś Mistrzynią Szkoły została Marta Bobkowska. Gratulujemy!
Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Lis 28

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

W Powiatowej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych organizowanej przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, uczeń Michał Jank zajął IV miejsce w powiecie kartuskim, a Maciej Kalkowski II miejsce w powiecie wejherowskim. Obaj zakwalifikowali się do udziału w olimpiadzie na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy!
Olimpiada Młodych Rolników

Lis 27

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

W sali Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów naszej uczennicy z kl III Technikum Informatycznego – Kingi Wierzbickiej. Nasza stypendystka dzięki średniej - 5,65 może liczyć na finansowe wsparcie w bieżącym roku szkolnym. Gratulujemy!
Stypendia Prezesa rady Ministrów

Lis 23

Jak zdrowo jeść i nie zwariować

Uczniowie klas I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz klasy II Technik Rolnik mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu przeprowadzonego przez dr. Witolda Koziroka z Katedry Towaroznawstwa i Zarządzania Jakością na Akademii Morskiej w Gdyni.
zdrowo jeść

Lis 22

Firma APLIT partnerem naszej szkoły

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z informatyczną firmą Aplitt S.A.Gdańsk. Uczniowie kształcący się na kierunku informatycznym będą mieli okazję cyklicznych spotkań z ekspertami firmy. Pierwsze spotkanie w serwerowni firmy już 5 grudnia w Gdyni.
o kobietach

Lis 20

Na wykładzie o kobietach w powieści Aleksandra Majkowskiego

Grupa uczniów klas III, uczęszczająca na lekcje języka kaszubskiego, uczestniczyła w kolejnym wykładzie z cyklu:„Baby, wiedźmy, czarownice i nie tylko. Kobieta w języku i kulturze Kaszub i Pomorza”.
o kobietach

Lis 14

Warsztaty graficzne

Uczniowie klasy II i III TCPG wzięli udział w 5-godzinnych warsztatach graficznych prowadzonych przez Pana Bogdana Olech artystę a jednocześnie właściciela firmy poligraficznej.
 konkurs Warsztaty graficzne

Lis 16

Gminne eliminacje konkursu „Mésterkbëlnégòczëtaniô”

W Bibliotece Szkoły Podstawowej w Przodkowie odbyły się gminne eliminacje regionalnego konkursu „Mésterkbëlnégòczëtaniô” z tekstem Alojzego Budzisza.
 konkurs „Mésterkbëlnégòczëtaniô”

Lis 11

Dzień Niepodległości - ,,Jak Feniks…”

Kamila Frankowska, Angelika Nojmiler, Asia Kaczorowska, Małgosia Domadzierska, Sebastian Browarczyk, Andrzej Domarus, Maciej Stromski, Mikołaj Stromski, Michał Mania, Paweł Ulenberg i Dawid Hirsz brali udział w powiatowych obchodach Dnia Niepodległości.
Dzień Niepodległości

Lis 04

Na dyktandzie kaszubskim w Bojanie

Patrycja Andryskowska, Agnieszka Okuniewska, Paulina Kurowska, Klaudia Dampc i Paweł Wicki wzięli udział w XVI już dyktandzie kaszubskim, które w tym roku odbyło się w Bojanie.
Na dyktandzie kaszubskim w Bojanie

Lis 15

Lekcja patriotyzmu w Areszcie Śledczym w Gdańsku

Uczniowie klasy I TI gościli na terenie gdańskiej jednostki penitencjarnej, gdzie obejrzeli cele dla więźniów politycznych m.in. Danuty Siedzikównej, ps. "Inka" oraz Feliksa Selmanowicza, ps. "Zagończyk".
Areszt Śledczy w Gdańsku

Lis 10

Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim

Sławek Jabłonkowski pod opieką p. Doroty Wilczewskiej został finalistą ogólnopolskiego konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” pt."Limeryki o narodach". Etap finałowy odbywał się w Krakowie.
Krakow

Lis 09

Live cooking w Hotelu Nadmorskim w Gdyni

9 listopada 2017 r. uczniowie z klasy ITŻ i IITŻ mieli niebywałą okazję uczestniczenia w gotowaniu na żywo przez Szefa Kuchni Pana Dariusza Mikołajczaka z Hotelu Nadmorskiego w Gdyni. Daniem przewodnim były: owoce morza, oraz polędwiczka wieprzowa.
Live cooking w Hotelu Nadmorskim w Gdyni

Lis 07

VII Jesienny Piknik na Kaszubach

W ZSP w Przodkowie odbył się Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny pt. VII Jesienny Piknik na Kaszubach pod Patronatem Pana Mariusza Gachewicza szefa kuchni Hotel Zamek Gniew. Młodzież z pięciu szkół: Kowalewa Pomorskiego, Somonina, Rumi, Sierakowic i Przodkowa walczyła o staż w firmie Ambasador.
VII Jesienny Piknik na Kaszubach

Paź 24

Wolontariat

Wolontariat naszej szkoły przy współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży organizuje charytatywną akcje zbiórki pieniędzy.
Wolontariat

Paź 23

Na wykładzie o wiedźmach i czarownicach na Pomorzu

Na poniedziałkowe spotkanie do budynku filologicznego na UG została zaproszona dr hab. Anna Kwaśniewska, która przedstawiła zebranym słuchaczom wykład pt. „Czarownice na Pomorzu w XVII – XIX w. Wierzenia, praktyki, procesy o czary”.
Wolontariat

Paź 19

Targi pracy w branży IT- FUTURE3

19 października 2017 odbyła się szósta edycja Dnia Kariery i rozwoju w branży IT – Future3 – największe na Pomorzu targi pracy w branży IT , na które pod opieka p. Renaty Leszczyńskiej, p. Piotra Schmidt i ks. Marka Rekowskiego, udały się klasy IV TI, III TCPG, III TI i IITI.
Targi pracy w branzy IT

Paź 19

Na fermie bydła mlecznego w Cieszymowie

Uczniowie kl. II i IV technikum rolniczego w ramach projektu”Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”byli na wycieczce dydaktycznej w fermie bydła mlecznego w Cieszymowie k. Sztumu, którą zarządza Pan Maciej Baurycza.
Na fermie bydła mlecznego w Cieszymowie

Paź 13

Dzień Edukacji Narodowej

Święto obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie Ministerstwa Oświaty,
Dzień Nauczyciela

Paź 11

Wycieczka klasy 2 TI/TCPG

W dniu 11.10.2017 r. odbył się wyjazd klasy II TI/TCPG do Gdańska. Uczniowie zwiedzali: Katedrę Oliwską, Park Oliwski, a następnie udali się do „Questroom” na Zaspie. Młodzież została przydzielona w grupach do poszczególnych pokoi i musiała wykonywać zadania, aby się wydostać.
QuestRoom gdansk wycieczka

Paź 10

Programy motywacyjne dla uczniów

Uczniowie technikum architektury krajobrazu pod opieką p. Magdaleny Trepczyk wybrali się na zwiedzanie Oliwskiego Parku. Wyjazd został zorganizowany dzięki uczestnictwu w projekcie „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.
Park Oliwski Gdansk

Paź 09

Wykład o kobietach na Kaszubach

9 października kilku uczniów z kl. II TŻ/TR oraz II ZSZ wzięli udział w pierwszym z zaplanowanych dziesięciu wykładów z cyklu „Baby, wiedźmy, czarownice i nie tylko. Kobieta w języku i kulturze Kaszub i Pomorza”.
Kobiety na kaszubach

Paź 09

Obchody XVII Dnia Papieskiego

Dnia 09.09.2017r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego, który składam się z trzech części. Rozpoczął się Mszą Świętą w kościele, o godz. 11:00. Na wstępie uczennice z klasy 1 TGŻ przedstawiły krótkie wiersze autorstwa JP II.
Dzien Papieski

Paź 06

Ogródek Meteorologiczny w Stacji Limnologicznej

Młodzież kl. III i IV technikum rolniczego w dniu 06.10.2017r odwiedziła Ogródek Meteorologiczny w Stacji Limnologicznej w Borucinie, w którym prowadzone są codzienne odczyty standardowych pomiarów meteorologicznych.
Ogrodek Meterologiczny w Borucinie

Paź 05

Wyjazd uczennicy klasy II TCPG do Bułgarii

W dniach 15-22 września 2017r. Sylwia Lewańczyk uczennica naszej szkoły wraz Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Kaszuby z Kartuz odbyła piękną podróż do Bułgarii.
Wyjazd do Bulgarii

Paź 04

Zajęcia z dietetykiem z Centrum Graviola

W dniu 4 października 2017 r. mieliśmy niebywałą okazję wysłuchać wykładu przygotowanego przez Panią Natalię Dębiec. Tematy poruszane przez Panią dietetyk dotyczyły przede wszystkim skutków nadmiernego uzależnienia od jedzenia, anoreksji...
Zajęcia z dietetykiem z Centrum Graviola

Paź 03

Wyjazd do ogrodów tematycznych Frank Raj

Dnia 3.10.2017 uczniowie klas IV TAK oraz II TR wraz z opiekunami p.Magdaleną Trepczyk i p.Łukaszem Marzeckim, udali się na kolejny ciekawy wyjazd edukacyjny.
Wyjazd do ogrodów tematycznych Frank Raj

Paź 01

Wycieczka śladami, jak to dawniej na Kaszubach było…

Dnia 27 września 2017 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Etnograficznego we Wdzydzach. Zwiedzaliśmy park, oglądaliśmy stare zabudowania i znajdujący się tam sprzęt.
Wycieczka śladami, jak to dawniej na Kaszubach bylo

Wrz 29

Wizyta w ogrodzie botanicznym w Gołubiu

W dniu 29.09.2017 uczniowie klas IV TAK oraz IV TR pod opieką p. Magdaleny Trepczyk oraz p. Stefanii Cholcha uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do ogrodu botanicznego w Gołubiu.
Wizyta z Ogrodzie Botanicznym w Gołubiu

Wrz 28

Wizyta w ogrodzie pokazowym w Dobrzycy

Uczniowie klasy IV TAK oraz II TR pod opieką p. Magdaleny Trepczyk oraz p. Stefanii Cholcha, udali się do Dobrzycy koło Koszalina zwiedzić piękne ogrody Hortulus oraz Spectabilis.
Wizyta z Ogrodzie w Dobrzycy

Wrz 21

Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych

W dniu 21.09 i 22.09.2017r uczniowie klas II, III i IV technikum rolniczego uczestniczyli w wyjeździe studyjnym dla uczniów – uczestników projektu ”Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.
Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych

Wrz 19

Nagrody Starosty Kartuskiego

14 osób z naszej szkoły znalazło się na liście tegorocznych stypendystów starosty kartuskiego. Nagrody pieniężne trafiły do najlepszych absolwentów i uczniów oraz tych odnoszących sukcesy artystyczne, sportowe, czy w języku kaszubskim.
Nagrody Starosty Kartuskiego

Wrz 15

Zagraniczny staż - Niemcy

W ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży realizowałyśmy miesięczny staż za granicą w czterogwiazdkowym hotelu ukrytym w Lesie Turyńskim w miejscowości Luischental „Waldhotel Berghof”.
Patrycja Andryskowska i Patrycja Butowska uczennice II kl. TŻ
Zagraniczny staż - Niemcy

Wrz 11

Konkurs ,,Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...”

Nasze koleżanki zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu: ,,Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...”
Wiktoria Ostrowicka-Feluś i Patrycja Kolka uczennice II kl. TCPG
konkurs sprzaczki i guziki z orzelkiem ze rdzy

Wrz 6

Sukces na I Ogólnopolskim Konkursie Kaszubskie Karaoke

W ostatnich miesiącach minionego roku szkolnego grupa uczniów naszej szkoły nakręciła teledysk na I Ogólnopolski Konkurs Kaszubskie Karaoke. Miłym zaskoczeniem dla nas było ogłoszenie wyników – zajęliśmy zaszczytne III miejsce i otrzymaliśmy nagrodę pieniężną.
Sukces na I Ogólnopolskim Konkursie Kaszubskie Karaoke

Wrz 4

Zmiana strony internetowej!

Drodzy uczniowie! Nadszedł czas na zmianę strony internetowej szkoły. Nowa strona jest responsywna, innowacyjna i nowoczesna. Rozwój i ciekawe pomysły, to coś dzięki czemu możemy być oryginalni na swój sposób. Ułatwiliśmy posługiwanie się stroną i dodaliśmy nowości.
Nowoczesna innowacyjna strona internetowa szkoly

Cze 12

Wycieczka do Ostrowa!

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego z opiekunami Dorotą Wilczewską i Joanną Kuś odbyli wycieczkę krajoznawczą do Ostrowa nad morzem. Korzystaliśmy z gościny miejscowego proboszcza ks. Andrzeja Buja.
Najlepsza wycieczka taki jest nasz pomysl

Cze 6

„Matematyka pod żaglami”

Klasa 1TI/TCPG pojechała na wycieczkę pod nazwą „Matematyka pod żaglami” do Złotej Góry. Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni klasy Pani Grażyna Drewing oraz psycholog szkolny Pani Dorota Królewicz.
Najlepsza wycieczka Informatycy Graficy

Maj 31

Dzień sportu

Pan Karol Grablowski, doktorant Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, przygotował ciekawy wykład na temat analizy składu ciała, właściwej wagi, poziomu zawartość tłuszczu, oraz zawartości wody w organizmie. Dużym zainteresowaniem cieszył się sam pomiar tkanki tłuszczowej.
Dzien sportu w szkole na pomorzu

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!