school and education
Wyróżnienie w konkursie projektów „Razem do zawodu”.
Środa, 28 Marzec 2018
Odsłon : 1618

Trzech naszych uczniów z klasy IV TI: Łukasz Narloch, Damian Szymański oraz Patryk Frankowski pod opieką i wsparciem p. Renaty Leszczyńskiej wzięło udział w konkursie projektów „Razem do zawodu", organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza.

W konkursie „Razem do zawodu" wystartowało 195 uczniów szkół zawodowych, którzy utworzyli 46 zespołów projektowych. Każdy zespół pod okiem opiekuna przygotowywał nowatorski projekt w jednej z czterech kategorii:

  • technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), elektronika,
  • transport, logistyka i motoryzacja,
  • turystyka, sport i rekreacja,
  • budownictwo.

Projekty wyróżniały się pomysłowością i innowacyjnymi rozwiązaniami. Wśród wysokiego poziomu prac projektowych, nasza drużyna została wyróżniona za stworzenie innowacyjnej aplikacji na systemy android, o nazwie "MOVERSE", z hiszp. "rusz się, zrób coś".

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 28 marca 2018 roku w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Nagrody wręczał wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski.

Wcześniej, w dniu 19 marca 2018 w Liceum Ogólnokształcącym nr XVIII Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących "Conradinum" odbyła się prezentacja finałowych prac. Wyłonieni laureaci ze szczebla powiatowego zostali ocenieni przez kapitułę wojewódzką.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Konkurs „Razem do zawodu" zorganizowany został w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" realizowanego przez samorząd województwa pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wyróżnienie w konkursie projektów „Razem do zawodu”.

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!