school and education
I Pomorski Przegląd Teatralny „Historie Bohaterów Niezłomnych” w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
Sobota, 10 Marzec 2018
Odsłon : 1684

10 marca 2018r w gdańskim Teatrze Wybrzeże odbył się finał I Pomorskiego Przeglądu Teatralnego „Historie Bohaterów Niezłomnych”zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej

Wśród pomorskich szkół, tworzących amatorskie grupy i zespoły teatralne działające przy szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, centrach kultury oraz innych instytucjach prowadzących działalność edukacyjną i kulturalną, które mają siedzibę na terenie województwa pomorskiego wystąpiły te, które szczególnie rozwijają zainteresowania historyczne oraz kształtują postawy patriotyczne wśród młodzieży.

Jako grupa „Zuchterny” z ZSP w Przodkowie, pojechaliśmy do Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie wzięliśmy udział w I Pomorskim Przeglądzie Teatralnym „Historie bohaterów niezłomnych”. Organizatorzy miło nas przyjęli; przydzielono nam własną garderobę i przygotowano pyszny poczęstunek.

Nasz występ zatytułowany: „Żywe obrazy z życia rotmistrza Witolda Pileckiego” spotkał się z dużym aplauzem, na widowni pojawiło się wiele łez wzruszenia. Grupa z Przodkowa została wyróżniona za stroje oddające ducha minionych czasów, szczególną uwagę zwrócono na Ewelinę Kurowską – odtwórczynię Marii Pileckiej – żony rotmistrza.

Występ na deskach teatru był ciekawym doświadczeniem, pozwolił nam na chwilę poczuć się prawdziwymi aktorami.

Zobacz galerię

Obejrzyj spektakl:

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!