school and education
„Wigilia Nowego Świata” Róża Robakowska z klasy I TIG
Wtorek, 22 Grudzień 2020
Odsłon : 413

Autorka „Wigilii Nowego Świata” Róża Robakowska z klasy I TIG Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie zaprasza nas do świata fantasy, gdzie przedstawia zmierzch władzy Cesarza. Zaczyna się rewolucja. Cesarza otaczają ludzie i duchy. Domagają się od niego: rachunku sumienia, rozliczenia się z przeszłością i ustąpienia z tronu.

Autorka, poprzez swoich bohaterów, szuka odpowiedzi na pytanie: kiedy władza jest dobra, kiedy jest zła? Skłania do refleksji i dyskusji nad przedstawionym fantasmagorycznym Cesarstwem.

Świat opowieści o Cesarzu, zamknięty w słowach, ożywili śpiewacy-aktorzy, którzy wraz ze swoimi bohaterami przychodzą dzisiaj do nas w zrealizowanym „teatrze wyobraźni”.

W nagraniu słuchowiska wzięli udział reprezentanci Wejherowskiego Chóru Mieszanego "Camerata Musicale".


Słuchowisko to projekt zrealizowany w ramach realizacji podstawy programowej z przedmiotu muzyka w szkołach ponadpodstawowych.

"Wigilia Nowego Świata"- słuchowisko

  • Autorka tekstu: Róża Robakowska
  • Adaptacja tekstu i reżyseria: Jerzy Stachurski
  • Realizacja nagrania i oprawa akustyczna: Tadeusz Korthals (Studio North w Swarzewie)
  • Wykonawcy: Aleksandra Janus - Narrator, Monika Prochera - Cesarzowa, Mieszko Weltrowski - Cesarz, Aneta Dzienisz - Duch, Katarzyna Bujakiewicz - Shinigami, Maciej Baran - Rewolucjonista
  • Nagrania dokonano w dniach 01.12.2020 r. w sali prób Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie i 08.12.2020 r. w Studio North w Swarzewie

Dziękujemy:
*Pani dr Aleksandrze Janus za pomoc w nagraniu słuchowiska
*Firmie FKP Sp. z oo z Pomieczyna za wsparcie finansowe nagrania.

W załączeniu zdjęcia z nagrania w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie

wsb2020

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!