school and education
Kolejny dzień warsztatowy w ramach „Miesiąca Przedsiębiorczości”
Wtorek, 11 Luty 2020
Odsłon : 1898

Uczniowie klasy I RAP w dniu 11 lutego 2020 roku wzięli udział w zajęciach z projektowania zieleni w mieście. W Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, specjaliści zajmujący się projektowaniem terenów zielonych przybliżyli uczniom idee i wagę wodnych ogrodów w Gdańsku, z dużym naciskiem na ogrody deszczowe.

Piętrzące się budynki, wyasfaltowane ulice i parkingi, wyparły zielone przestrzenie, które dotąd w naturalny sposób radziły sobie ze zjawiskami przyrody. Okazuje się jednak, że człowiek pomimo rozwijającej się technologii nie jest w stanie opanować żywiołów. Wszelkie nowoczesne rozwiązania nie chronią nas w pełni przed negatywnymi skutkami gwałtownych zjawisk pogodowych, dlatego od kilku lat ludzie ponownie zwracają twarz ku przyrodzie. Sposobów na zagospodarowanie wód deszczowych jest co najmniej kilka: począwszy od zbiorników retencyjnych, poprzez kanalizację burzową, drożne rowy melioracyjne - aż po ogrody deszczowe. Ogrodów na dachach.

Dziękujemy specjalistom i czekamy z niecierpliwością na kolejne zajęcia w kwietniu dotyczące projektowania ogrodów na dachach.

Ekologia

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!