school and education
Wizyta w ogrodach pokazowych Frank-Raj oraz Wirty
Piątek, 26 Kwiecień 2019
Odsłon : 871

W kwietniu klasa technikum architektury krajobrazu oraz technikum rolniczego wybrała się na wycieczkę edukacyjną do ogrodów pokazowych Frank-Raj oraz do najstarszego arboretum w Polsce, które znajduje się w Wirtach. Przy pięknej pogodzie obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę.

Znajdujące się w miejscowości Frank ogrody to repliki, w pomniejszonej skali, wybranych najpiękniejszych ogrodów polskich. Rekonstrukcji dokonano na podstawie oglądu wybranych zachowanych ogrodów charakterystycznych dla minionych epok lub na podstawie zachowanych w dokumentach opisów i rysunków.

Na przestrzeni 2 ha założono: 8 ogrodów historycznych, 3 ogrody współczesne, ogród botaniczny typu bylinowego, palmiarnię.

Opiekę naukową nad ogrodami sprawuje Pan dr Piotr Madanecki z Katedry Biologii i Botaniki Farmaceutycznej Akademii Medycznej w Gdańsku i to właśnie pod jego opieką, przy fachowym wykładzie zwiedziliśmy to miejsce.

Kolejnym miejscem na naszej podróżniczej drodze tego dnia były Wirty. Najstarszy Leśny Ogród Botaniczny w Polsce, Arboretum Wirty zlokalizowany w okolicach Starogardu Gdańskiego, na terenie gminy Zblewo. Obszar Arboretum Wirty jest bardzo rozległy, bo zajmuje około 70 hektarów i składa się z dwóch części: parkowej i leśnej. Nad całością czuwają pomorscy leśnicy, pracownicy Nadleśnictwa Kaliska podlegający Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, pod opieką leśniczego zwiedziliśmy to przepiękne miejsce po czym udaliśmy się na integracyjne ognisko. Efekty naszych wojaży możecie obejrzeć w naszej galerii.

WSB

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!