school and education
"Wkopanie pierwszej łopaty" pod budowę sali gimnastycznej
Środa, 24 Kwiecień 2019
Odsłon : 893

W dniu 24.04.2019r odbyła się uroczysta inauguracja budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Na placu budowy zebrali się zaproszeni goście oraz przedstawiciele nadzoru budowlanego, którzy dokonali symbolicznego rozpoczęcia budowy sali poprzez „wkopanie łopaty”.
Wśród przybyłych gości znaleźli się:

  • Starosta Kartuski – Bogdan Łapa
  • Wicestarosta – Piotr Fikus
  • Przewodniczący Rady Powiatu – Mieczysław Woźniak
  • Wójt Gminy Przodkowo – Andrzej Wyrzykowski
  • Przewodniczący Rady Rodziców – Andrzej Stromski
„Jest to jeden z najważniejszych dni w historii naszej szkoły. Pierwszy, bardzo ważnym, było powstanie 20 lat temu budynku. Wszyscy w szkole czekają, kiedy wreszcie rozpoczną się prace. Szkoła zyska wspaniałe warunki do pracy, a po południu hala sportowa będzie służyła całej społeczności” – mówił Dyrektor ZSP w Przodkowie, Kazimierz Klas.

Projektowany budynek hali sportowej z łącznikiem będzie się składać z dwóch segmentów. Segment z salą sportową zostanie wyposażony w boisko z zapleczem higieniczno – sanitarnym w parterze i widownią na antresoli na 165 miejsc. Halę zaprojektowano jako budynek jednokondygnacyjny w części sportowej, dwukondygnacyjny z poddaszem w części przylegającej do łącznika, niepodpiwniczony, z dachem dwuspadowym.
Segment drugi, łączyć będzie nową halę z głównym budynkiem szkolnym. Będzie on dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, z dachem spadowym.
Po godzinach lekcyjnych, hala zostanie oddana do użytku lokalnej społeczności.

Wkopanie pierwszej łopaty

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!