school and education
VIII Jesienny Piknik na Kaszubach
Wtorek, 06 Listopad 2018
Odsłon : 1172

WOJEWÓDZKI KONKURS GASTRONOMICZNY POD PATRONATEM PANA MARIUSZA GACHEWICZA ZNAKOMITEGO SZEFA KUCHNI HOTELU ZAMEK GNIEW

6 listopada 2018 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny, w tym roku gościliśmy szkoły z Kościerzyny, Somonina Sierakowic, Kowalewa Pomorskiego, oraz uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach.

Wśród szkół gimnazjalnych pojawili się uczniowie z Czeczewa, Kielna, Szemudu, Pomieczyna, Przodkowa oraz Gdańska. Dwunastoosobowe jury na czele z Mariuszem Gachewiczem, szefem kuchni z Hotelu Zamek Gniew, brało pod uwagę takie kryteria jak - smak, zastosowana technika, praca uczestników, estetyka podania i zapach przygotowanego dania.

Komisja oceniająca I miejsce przyznała Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Gdańsku. Na II miejscu uplasował się Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie, a III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Przodkowie.

Oprócz dań głównych uczniowie przygotowywali też desery. Deser jest kropką nad "i" w karcie dań każdej restauracji - podkreślała przedstawicielka firmy Ambasador, która ufundowała nagrodę za najsmaczniejszy deser. Nagrodę zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Uczennicę pojadą na warsztaty cukiernicze pod okiem Moniki Ignaciuk do Piaseczna koło Warszawy, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności.

Jesteśmy dumni, że w tym dniu byli z nami zacni goście oraz fantastyczna młodzież.

Gratulujemy pomysłów i kreatywności.

VIII Jesienny Piknik na Kaszubach

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!