school and education
V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „InfoSukces” – ponownie gratulujemy Łukaszowi otrzymania indeksu Politechniki Łódzkiej!
Piątek, 16 Marzec 2018
Odsłon : 858

Uczeń klasy IV TI Łukasz Narloch podobnie jak w latach poprzednich stworzył pracę konkursową w języku programowania Scratch. W tym roku tematem V już Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, pod patronatem Oddziału Łódzkiego PTI i Oddziału Łódzkiego ACM, była w I etapie „Technologie przyszłości”.

Łukasz zajął II miejsce w konkursie. Nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali na Politechnice Łódzkiej pod koniec kwietnia.

W ramach konkursu należało wykonać prezentację lub grę opisującą jakie znane lub jeszcze nieodkryte technologie elektryczne, informatyczne, mechatroniczne, elektroniczne, automatyczne lub z dziedzin pokrewnych będą miały zastosowanie w przyszłości i na czym będą polegały.

Pracę konkursową przesłał również Kacper Głodowski z klasy II TI, ale nie udało mu się zakwalifikować do II etapu

W dniu 16 marca 2018 roku na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbył się II i III – finałowy etap konkursu. W II etapie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych jak zwykle do rozwiązania był test zawierający pytania z zakresu egzaminu maturalnego z informatyki. Wyniki ogłoszono po wysłuchaniu przez uczniów wykładu dotyczącego sieci komputerowych wygłoszonego przez dr hab. inż.Łukasza Sturgulewskiego z Instytutu Informatyki Stosowanej. Po wykładzie nadszedł najbardziej oczekiwany podczas tego konkursu moment. Spośród 29 zakwalifikowanych do II etapu uczniów szkół ponadgimnazjalnych wyłoniono 16, którzy przeszli do etapu III (zamiast 10, gdyż kryterium było uzyskanie minimum 70% z testu). Wśród nich znalazł się Łukasz, który w II etapie uzyskał 84% punktów.

W tym roku etap III polegał na napisaniu gry GO, jak zawsze z wykorzystaniem języka Scratch. Wyniki etapu III będą znane w przyszłym tygodniu, a nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali, której termin zostanie podany wraz z ogłoszeniem wyników.

W tym roku ponownie wszyscy uczestnicy etapu III, czyli finaliści – laureaci Konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymają podczas gali certyfikaty uprawniające ich po zdaniu egzaminu maturalnego do rozpoczęcia studiów na dowolnym kierunku na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Finalista zostanie przyjęty z najwyższym priorytetem, dostaje się z pierwszego miejsca na liście kandydatów niezależnie od wyniku matury. Jedynym warunkiem jest zdanie egzaminu maturalnego z wynikiem pozytywnym.

Ponownie gratulujemy Łukaszowi i życzymy powodzenia jego młodszym kolegom!

 Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „InfoSukces” – ponownie gratulujemy Łukaszowi

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!