school and education
XVII Targi Nauki i Kultury Powiatu Kartuskiego
Wtorek, 29 Maj 2018
Odsłon : 1166

29 maja w Kartuzach na placu w Parku Solidarności odbyły się XVII Targi Nauki i Kultury. Tematem tegorocznych Targów było Tango.

W ramach przygotowań uczniowie klas graficznych (I TG, II TG, III TCPG) wraz z opiekunami przygotowali projekty przypinki targowej, plakaty reklamowe oraz gazetkę targową. Uczniowie kl. I TŻG, I TI, II TŻ, I BSI brali udział w warsztatach plastycznych lub tanecznych. Nasi tegoroczni maturzyści wystąpili w klipie muzycznym promującym szkołę.

Całe wydarzenie rozpoczął flash mob – wspólne tańczenie Tanga na Kartuskim Rynku przy akompaniamencie akordeonistów. Następnie młodzież tanecznym krokiem udała się do Parku Solidarności, gdzie każda ze szkół biorących udział w przedsięwzięciu przygotowała swoje stoisko. Nasze stoisko miało dekorację w stylu Andy’ego Warhola przygotowaną przez młodzież na warsztatach plastycznych. Cieszyło się dużą popularnością wśród odwiedzających nas dzieci, które ustawiały się w kolejce do malowania twarzy. Odpowiadając na pytania czyli biorąc udział w miniquizie można było otrzymać słodką nagrodę w postaci babeczek upieczonych przez naszych uczniów.

Kolejnymi punktami programu było przestawienie przez szkoły przygotowanych piosenek o tańcu i duetów tanecznych. Wybór był bardzo bogaty, każdy mógł znaleźć coś w swoim stylu. Przeplatane było to wystawianym przez uczniów przestawieniem na podstawie sztuki „Tango” Sławomira Mrożka w trzech aktach. Pomimo mnogości i różnorodności zadań wszyscy wypadli świetnie – tańczący tango, występujący na scenie, opiekujący się stoiskiem.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w tegoroczne Targi oraz nauczycielom, bez pomocy których zorganizowanie takiego przedsięwzięcia byłoby bardzo trudne.

Targi Szkół Powiatu Kartuskiego

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!