school and education
Współpraca z firmą informatyczną Atos Polska
Środa, 24 Styczeń 2018
Odsłon : 610

W dniu 24 stycznia 2018 roku uczniowie klasy II w zawodzie technik informatyk/technik cyfrowych procesów graficznych oraz jeden uczeń z klasy III w zawodzie technik informatyk wraz z opiekunami: Magdaleną Sobocińską-Malek oraz Eweliną Szczepkowską uczestniczyli w wizycie studyjnej w gdańskim biurze firmy Atos Polska, finansowanej w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

Kontakt z firmą nawiązała pani Ewelina Szczepkowska – Doradca Zawodowy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Byliśmy pierwszą grupą młodzieży odwiedzającą firmę Atos. Dyrekcja firmy wyraziła chęć nawiązania współpracy ze szkołą.

Na początku wizyty studyjnej zwiedziliśmy cały oddział firmy. Uczniowie otrzymali także foldery dotyczące rekrutacji na staże i praktyki oraz upominki z logo firmy.

Podczas wizyty studyjnej uczniowie mieli okazję zapoznać się z zakresem działalności i profilem firmy, uzyskali także informacje na temat praktyk i staży juniorskich w firmie Atos. Zajęcia na ten temat prowadziła Konsultant HR pani Katarzyna Dąbrowska.

Następny blok zajęć dotyczący programowania w języku Java prowadził Dyrektor IT gdańskiego oddziału firmy Wojciech Kawecki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani programowaniem w języku Java. Dodatkowo uzyskali informacje o rozwiązaniach realizowanych przez firmę Atos dla różnych firm i instytucji na świecie oraz o serwerach rozproszonych.

Po krótkiej przerwie uczniowie uczestniczyli w ostatnim bloku zajęć prowadzonym przez Pawła Galińskiego Team Lidera działu mobilnego „Wstęp do programowania na platformę Android”. Zajęcia były dla uczniów bardzo interesujące. Tego samego dnia wieczorem większość uczniów podjęła w domu próby programowania na platformę Android.

Wizyta studyjna przyniosła naszym uczniom wiele korzyści. Mamy nadzieję na stałą współpracę z firmą Atos Polska.

Atos

Zobacz galerię

Witaj w wersji mobilnej strony ZSP Przodkowo!